У Верховну Раду внесли законопроєкт про перенесення “Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні” з 09 на 08 травня. Як зазначають автори законопроєкту №7297, Друга світова війна 1939-1945 років, була розв’язана двома злочинними тоталітарними режимами і стала найбільшою трагедію людства в ХХ столітті. Україна під час цієї війни зазнала незліченних жертв і руйнувань.
“Збереження і належне вшанування пам’яті жертв Другої світової війни є важливою складовою політики національної пам’яті в Україні. Не менш важливою її складовою є відзначення внеску українського народу в перемогу над нацизмом. Ця перемога щороку відзначається в європейських державах 08 травня – в День капітуляції нацистської Німеччини. Цього ж дня по всій Європі шанують пам’ять полеглих у Другій світовій війні”, – йдеться в документі.
Однак в Україні День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні досі відзначається 09 травня. Комуністичний режим СРСР навмисне встановив окрему від решти Європи дату відзначення перемоги. Радянський Союз, а слідом за ним і Російська Федерація, перетворили відзначення 09 травня на інструмент пропаганди й досягнення політичних цілей, розпалювання війн, виправдання власних злочинів проти людяності, нагадують автори проекту.
“Відзначення в Україні Дня перемоги 09 травня є нелогічним і неприйнятним, особливо після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року. Україна має вшановувати пам’ять полеглих і відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні разом з усією Європою і всім цивілізованим світом 08 травня, а 09 травня – разом з державами-членами Європейського Союзу відзначати День Європи”, – зазначається в документі.