Депутати провалили голосування закону про легалізацію та обіг зброї

 Вчора у Верховній Раді відбулося голосування за основний та альтернативний законопроекти про легалізацію та обіг зброї в Україні.

 

  Законопроект про підтримали тільки 88 народних депутатів. Голосів також не вистачило і для направлення його на повторне перше читання і для повернення на доопрацювання.

 

  Альтернативний законопроект про цивільну зброю і боєприпаси також не вдалося прийняти через відсутність необхідної кількості голосів.

 

  В рамках основного законопроекту пропонувалося встановити п’ять категорій цивільної вогнепальної зброї, а також ввести посвідчення власника зброї, в якому разом з особистими даними пропонувалося вказувати серійний номер зброї і категорію, яку може отримати ця людина. У документі також прописані критерії до громадян, яким необхідно відповідати для отримання зброї.

 

  В альтернативному проекті закону була норма, яка дозволла б пересування з короткоствольною зброєю, а також вводилося поняття «зони, вільні від зброї». Альтернативний проект закону також пропонував передати Єдиний державний реєстр цивільної зброї в управління Мін’юсту, а не МВС, і передбачав спільне право власності на зброю.

 

Нагадуємо: