Деякі медіа та експерти в Україні підсвідомо просувають пропагандистські наративи Кремля

   «На кордоні Білгородської області рф та Сумської області України відкрито пункт пропуску Колотилівка-Покровка», – таку новину вчора подали широкому загалу “деякі медіа” в Україні. У думаючого читача одразу виникає запитання: – А як таке може бути можливим, якщо всі переходи з рфією закриті? Журналіст Андрій Цаплієнко звернувся за поясненням до прикордонників і отримав наступну відповідь.

  «…По-перше, пункти пропуску на кордоні з рф закриті рішенням Уряду. Однак Україна загалом і прикордонники зокрема, будь-де готові забезпечити повернення українців додому, якщо вони прибуватимуть до українського кордону.
  На Сумщині, на напрямку пункту пропуску “Покровка” наші громадяни і раніше мали можливість повернутися додому, адже їх пропускала російська сторона.
  Проте наприкінці липня ми помітили, що суміжна сторона закрила можливість перетину кордону для громадян. Два дні тому вони знову поновили пропуск для українців на цьому напрямку.
  В свою чергу прикордонники України забезпечують пропуск наших громадян на вхід в Україну», – пояснив ситуацію журналісту полковник Андрій Демченко, речник ДПС України.

  Тут варто зробити наголос, що подібні “новини” якось дуже сильно віддають рашистською ІПСО. Вже 10 років вони просувають тези, що росія з Україною не воює, а те, що відбувається в Україні – то “громадянська війна”.

  Саме такі “виважені нейтральні заголовки” та “особливості викладення матеріалу” і підкріплюють рашистські наративи – раз пункт прпуску працює, значить ніякої війни немає, а то все, що в Україні зараз відубвається – лише “конфлікт на Донбасі”. А далі інформацію “деяких укрмедіа” активно підхоплюють і поширють іноземні ЗМІ…

Олександр Вікорович, “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

Втрати російських оккупантов перевищили 250 тысяч, – Генштаб ЗСУ