Дефіцит природного газу виник у Західній Європі через відсутність заявок на його постачання, а не з вини “Газпрому”, заявив 25 грудня офіційний представник російської компанії-монополіста Олексій Купріянов в ефірі телеканалу “Росія 1”.
Купріянов сказав, що в 2021 році було поставлено більше газу, ніж за попередній рік, до Італії, Німеччини, Туреччини, Болгарії, Сербії, Данії, Фінляндії, Польщі. “Цього року „Газпром“ поставив до Німеччини за контрактом 50,2 млрд м. куб. — це на 5,3 більше, ніж минулого року”, — стверджує Купріянов. Він пояснив, що частина клієнтів, “зокрема з Франції та Німеччини, вже повністю вибрали всі свої річні контрактні обсяги і, відповідно, більше не виставляють заявок на постачання газу, а „Газпром“ бронює транспортні потужності, виходячи з наявних заявок, а не навпаки”.
Купріянов підкреслив, що “за наявними даними, спостерігається фізичний реверс газу з Німеччини до Польщі і, зважаючи на все, в Україну в обсязі від 3 млн до 5 млн м. куб. на добу”, а піднімають газ із підземних сховищ у Німеччині.
21 грудня 2021 року ціна природного газу в Європі встановила черовий історичний рекорд. Так, вартість январського ф’ючерса досягла €180,79 за МВт·ч, що еквівалентно $2189 за 1000 кубометрів газу.
США відправили до Європи 10 танкерів із 1,6 млн кубометрів скрапленого природного газу, пише Bloomberg. Ще близько 20 танкерів, із 3,3 млн кубометрів газу на борту, очікують підтвердження про пункт свого призначення. Зважаючи на ціну за природний газ, яку “накрутив” російський Газпром, швидше всього, вони будуть спрямовані саме в Європу.