Черговий цинічний фейк про «звірства» українських військових

Черговий цинічний фейк про «звірства» українських військових на сході країни поширив заступник постпреда Росії при ООН Олександр Алімов. У своєму блозі на Twitter він розмістив пост про шестирічну дівчинку, яка нібито загинула влітку 2014 року у Слов’янську від рук української армії.

Одним з перших на провокацію відреагував спікер Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко. На своїй сторінці у Twitter він написав: «Хочете знати, як народжуються російські фейки? Ось, будь ласка. Російський дипломат у Женеві розмістив фотографію дівчинки, яка, за його твердженням, загинула на Донбасі від обстрілів української армії. Насправді, ця дівчинка на ім’я Анастасія (Луцишина. – Ред.) родом з Уссурійська (Росія), її 2013 року збив таксист». Також Олег Ніколенко додав фото дівчинки, яку дійсно вбили сім років тому в Росії.

 

Варто зазначити, що вперше цей фейк з’явився на просторах Інтернету ще у червні 2014 року. Першим інформацію про смерть п’ятирічної дитини від обстрілу Слов’янська поширив канал LifeNews. Цю дезу підхопили соцмережі, і відтоді вона періодично з’являється у різноманітних «ватних» пабліках. Перше спростування цього фейку належить команді проєкту StopFake.

 

Детальніше з ним можна ознайомитись за посиланням:

Фото убитої в Уссурійську дівчинки видають за знімок загиблої в Слов’янську