Часопис війни, 527 доба: ситуація на фронті складна, але ініціатива в руках ЗСУ, – ГУР

Триває 527 доба війни. Ситуація на фронті складна, але ініціатива в руках ЗСУ.  За словами представника ГУР Вадима Скибицького, зараз дії на фронті спрямовані на “знекровлення” ворога. Відбувається порушення шляхів постачання, знищення складів із озброєнням та ведеться контрбатарейна боротьба.

  “Ми визнаємо, що противник непогано зміцнився на окупованих українських територіях: масштабні мінні загородження, кілька ліній фортифікаційних споруд – все це, звісно, має свій вплив на темп нашого просування. Однак тим, хто вважає, мовляв, Україна надто повільна під час наступу, я скажу, що війна – це не спортивні змагання”, – сказав він.

  Скибицький особливо підкреслив, що Україна продовжуватиме боротьбу і головним є не так швидкість, як несподіванка та точність ударів.

  29 населених пунктів на Харківщині (1,8% території області) досі знаходяться під окупацією росіян, —повідомив голова ОВА Олег Синєгубов. Збільшилася «сіра зона», де ведуться активні бойові дії, тому що ворог атакує на Куп’янському та Лиманському напрямках. ЗСУ стоять в обороні і наносять максимальне ураження окупантам, не даючи просуватися вглиб області.

Під Кремінною та на лінії Куп’янськ-Сватове йдуть важкі бої. Російські окупанти традиційно намагаються перебільшити свої “перемоги”. Так пропагандистські воїнкори розтрубили, що рашисти утримують п’ятикілометровий плацдарм на західному березі річки Жеребець у районі Кармазинівки. Однак, експерти ISW стверджують, що немає візуального підтвердження великої російської присутності на західному березі зазначеної річечки.

  Наші бійці продовжують стримувати тиск рашистської орди в Новоселівському. За 1-2 серпня 2023 року було уражено щонайменше 3 ворожих танка: 2 на півдні села, а один на залізничному переїзді.

  У Новоросійську (Краснодарський край)  2 “безекіпажні катери” нібито були знищені вогнем із озброєння російських кораблів, стверджує Міноборони рф. На ранок стало відомо, що після атаки морським безпілотним дроном-брандером, пошкоджено великий десантний корабель рашистів — «Олєнєгорскій горняк». На 9:00 (04.08.2023 р.) корабель мав дуже помітний крен на лівий борт. Вранці росіяни намагалися судно відбуксувати в порт.

Український морський безпілотний дрон-брандер атакує російський ВДК “Олєнєгорскій горняк”.
За кілька годин ВДК “Олєнєгорскій горняк” дав дуже помітний крен на лівий борт.

  ВДК “Олєнєгорскій горняккорабель, приписаний до Північного Флоту рфії, а не до ЧФ. Перед повномасштабним вторгненням в Україну його відправили до Чорного моря з метою підсилення штурмового угруповання та десантування рашистів, яке планували здійснити біля Одеси.

У Новоросійську дрони-брандери також влучили у так званий “нафтовий маяк”. Це дистанційна система прийому нафти, яка  розташована в морі за кілька кілометрів від берега.

У Новоросійську дрони-брандери також влучили у так званий “нафтовий маяк”, який після нетривалого горіння красиво вибухнув.

  Не менш тривожно було цієї ночі у Феодосії. За словами очевидця, в місті було дуже гучно, працювала ППО. На ранок російські окупанти повідомили, що на Крим залетіли аж 13 безпілотників ЗСУ, які всі були знищені. 

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – 526 доба