Часопис війни, 506 доба – огляд подій на фронті, в Україні, Світі 

Триває 506 доба війни. Російські окупанти продовжують спроби вести наступ на п’яти напрямках – Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському. Протягом останньої доби тут сталося близько 30 бойових зіткнень, рашисти завдали десятків авіаційних, артилерійських та мінометних ударів. Але незважаючи на це за останню добу були відбиті всі ворожі атаки на околицях Бахмута, відбиті атаки поблизу Первомайського на Авдіївському напрямку, наступ россткіх окупантів у районі Мар’їнки та на Куп’янському напрямку стримується підрозділами ЗСУ, повідомила пресслужба Генштабу. 

  На напрямках Новоданилівка, Балка Широка; Мала Токмачка, Новопокровка, наші війська мали успіх і зараз закріплюються на досягнутих рубежах, повідомила Ганна Маляр.

  “На Мелітопольському та Бердянському напрямках йде наступальна операція. Ворог зараз переміщає подразлевшие і застосовує всі наявні резерви. Завдяки тому, що наші бійці щодня знищують ворожі склади техніки, кількість ворожих обстрілів дещо знизилася”, – повідомила заступник міністра оборони.

  Допомога сусідів. Болгарія в режимі “таємно” розглядає постачання Україні близько 100 БТР, – депутат уряду для Euronews Bulgaria. Ці бронетранспортери були зроблені у 1960–1970-х роках та придбані для внутрішніх військ. Цікавим моментом є те, що вони ніколи не були використані за призначенням, а деякі за попередніми даними можуть бути технічно несправні. З такою передачею бронетехніки болгарські політики розраховують натомість отримати нову військову техніку від Сполучених Штатів.

  Україна повернула тіла ще 62 загиблих військових, повідомив уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин. Четверо загинули під час перебування у ворожому полоні внаслідок отриманих поранень, хвороби та неналежного медобслуговування. Після ідентифікації тіла передадуть родичам для поховання.
  Президент Росії вимагає гарнатій. “Дивна людина, яка розв’язала масштабну війну та масовий геноцид українців, говорить про готовність обговорювати гарантії безпеки для України, якщо будуть виконані гарантії безпеки Росії”, – відповів радник керівника ВП Михайло Подоляк на заяви Путіна.

  Для РФ існує лише один спосіб отримати гарантії безпеки. Для цього потрібно програти війну в Україні, – вважає Подоляк.
  «Хаос прийде до Росії, хоч би що трапилося… На Заході не всі готові до української перемоги. Велика проблема в тому, що ніхто не має відповіді, що робити з Росією, якою вона буде після війни, якою буде її місце у світі. Це точно не виглядатиме так, як зараз. Вона буде фрагментована, фрагментована зсередини і світ має бути готовим до цього», — вважає секретар РНБО Олексій Данилов. «Не можна їсти незрілі фрукти. Якщо ви знаєте погоду в Україні, то знаєте, коли дозріває більшість фруктів: серпень та вересень», – вважає Данилов.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 505 доба – огляд подій на фронті, в Україні та Світі