Часопис війни, 428 доба – події на фронті і в Світі

  Триває 428 доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої країни. Рашистська федерація, незважаючи на значні втрати, не відмовляється від планів окупації території України.

  За минулу добу значних змін лінії фронту протягом останньої доби не зафіксовано. Основні зусилля противник зосереджує на веденні наступальних дій на Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, інформує ГШ ЗСУ. Підрозділами сил оборони України протягом минулої доби було відбито 54 атаки противника на зазначених ділянках фронту. Найзапекліші бої надалі тривають за Бахмут та Мар’їнку. Схоже, рашистський “зимово-весняний 2023” наступ остаточно видихся.

На Куп’янському напрямку ворог продовжує заходи з фортифікаційного обладнання позицій на окремих ділянках.

На Сватівському напрямку тривають локальні бої вздовж лінії зіткнення та артобстріли з обох сторін.

На Лиманському напрямку ворог продовжує тиск з метою витіснення ЗСУ із Серебрянського лісу.

На Бахмутському напрямку продовжуються вуличні бої в західній частині міста Бахмут та біля Хромового. Противник вів безуспішні наступальні дії у напрямку населених пунктів Оріхово-Василівка та Іванівське.

На Авдіївському напрямку ворог відновив штурмові дії внапямку на Невельське, вів наступальні дії в районах Авдіївки, Сєверного та Первомайського Донецької області, успіху не мав.

На Шахтарському напрямку минулої доби ворог наступальних дій не проводив.

Запорізький напрямок — без змін.

На Таврійському напрямку тривають активні артилерійські дуелі.

  Росії вистачить грошей ще на рік війни в Україні. Такі висновки містяться в одному із “злитих” секретних документів Пентагону, пише The Washington Post. Газета наводить витяги з цього документа з грифом “цілком таємно”, в якому йдеться, що “Москва все більше покладається на збір корпоративних податків, стабілізаційний фонд, збільшення імпорту та здатності бізнесу пристосуватися до нових умов, щоб впоратися з економічним тиском“.

  На цьому тижні до Палати представників Конгресу США внесено двопартійний проект резолюції під назвою “Перемога України”. Перемогою України вважається повернення під контроль Києва всієї території України у міжнародно визнаних межах 1991 року. У проекті також зафіксовано, що “мир, який принесе перемогу України, має бути забезпечений інтеграцією України до НАТО”. США “мають працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб гарантувати, що Росія виплатить Україні репарації, а світова спільнота допомагатиме відбудувати Україну”.

  “Ми готові обговорювати будь-який мирний план, який не веде до заморожування конфлікту або до того, щоб Україна здала територію росії”, – заявив очільник МЗС Дмитро Кулеба в інтерв’ю телеканалу CNN.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 427 доба