Часопис війни – 415 доба (карти)

  Триває 415 доба війни.  Основні зусилля російські окупанти продовжують зосереджувати  на ведені наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, інформує пресслужба ГШ ЗСУ. Минулої доби наші захисники відбили майже 50  атак противника. 

Сватівський напрямок. Тривають локальні бої вздовж лінії зіткнення та артобстріли з обох сторін. Рашисти продовжують вести наступальні дії на Сили Оборони на захід від Кремінної, в Серебрянському лісництві.

Лиманський напрямок. Ворог за останній сьогодні здійснив кілька спроб покращити своє тактичне положення біля Білогорівки. 

Бахмутський напрямок. Ворог намагається взяти під повний контроль місто Бахмут і продовжує витискати ЗСУ в бік залізниці. Наразі точна ситуація невідома. В інших частинах міста тривають вуличні бої, в яких  рашисти мають успіх  лише в Телеграм.

  Із свіжого зведення британської розвідки стало відомо – російські окупанти активізували наступ на Бахмут за рахунок того, що кадрові військові та найманці ПВК “Вагнер” покращили взаємодію. Там зазначили, що українська оборона, як і раніше, утримує західні райони міста, але за останні дві доби зазнала особливо інтенсивного артилерійського удару з боку російських загарбників.

“Штурмові бригади “Вагнера” продовжують вести основний наступ через центр міста, тоді як російські повітряно-десантні війська змінили частину “вагнерівців” на північному та південному флангах”, – йдеться у повідомленні.

  Армія рфії більше не здатна проводити декілька великих наступальних операцій паралельно, вважають в Інституті вивчення війни (ISW). Головною ознакою цього аналітики вважають недавнє перекидання сил з-під Авдіївки до  Бахмута. Схоже, рашистам довелося обирати – яке з двох міст можна спробувати штурмувати. “Це підтверджує давню оцінку ISW про те, що російські збройні сили в їхньому нинішньому вигляді не здатні проводити великомасштабні одночасні наступальні кампанії на декількох напрямках”, – кажуть в ISW.

 Авдіївський напрямок. Ворог сгувати резерви і намагається закріпитися вздовж траси на захід від Новобахмутівки. Тривають бої в Первомайському та Мар’їнці: результат невідомий.

Шахтарський напрямок. Біля Вугледару ворог намагається відновити штурмові дії.

Запорізький та Таврійський напрямки — без змін.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 414 доба – ситуація на фронті