Часопис війни: 171 доба

  На початок 171 доби війни на Сході тривають жорстокі бої з російськими окупантами. “Ворог у своїх засобах масової інформації хвалиться уявними перемогами та начебто блискавичним просуванням. Російські ЗМІ вільно оперують назвами нібито «захоплених» населених пунктів. Це, м’яко кажучи, не відповідає дійсності, і реальними успіхами окупаційні війська похвалитися не можуть”, – говорить Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський.


   За інформацією Генштабу ЗСУ на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках без змін. Ворог обстріляв із артилерії території біля Сеньківки і Грем’яча Чернігівської області та Басівки і Кіндратівки Сумської області.


На Харківському, Слов’янському, Краматорському напрямках противник продовжив обстріли із танків та артилерії в районах населених пунктів:

  • Харків, Уди, Дементіївка, Руські Тишки, Черкаські Тишки, Великі Проходи, Прудянка, Протопопівка, Петрівка, Старий Салтів, Верхній Салтів, Мосьпанове та Коробочкине;
  • Долини, Бражківки, Норцівки, Дібрівного, Мазанівки та Богородичного;
  • Краматорська, Верхньокам’янського та Григорівки.
    Завдав авіаударів біля Старого Салтова та Мосьпанового, біля Залимана.

 

На Слов’янському напрямку ворог намагався вести наступальні бої у напрямках Пасіка – Богородичне і Тихоцьке – Долина. Отримав відсіч та відступив.


На Краматорському напрямку зазнала невдачі спроба противника провести розвідку боєм в напрямку Білогорівка – Григорівка.


Донецький оперативний напрямок.

 

  Тривають запеклі бої тривають в районі Спірне, Івано-Дар’ївка, Виїмка. Противник намагається прорватися до Сіверська.


  Наступальними та штурмовими діями російські окупанти безуспішно намагалися прорвати оборону наших підрозділів та просунутися в напрямках населених пунктів Спірне, Івано-Дарʼївка, Виїмка, Яковлівка, Кодема, Вершина та Зайцеве. Зазнали втрат та хаотично відійшли. В окремих районах тривають бойові дії.


На Бахмутському напрямку ворог вів штурмові дії в напрямках Покровське – Бахмут, Відродження – Вершина, Вуглегірська ТЕС – Зайцеве, успіху не мав.


На Авдіївському напрямку російські загарбники вели наступ в напрямках Новоселівка Друга – Красногорівка та Спартак – Авдіївка, успіху не мали та були відкинуті назад. На напрямках Донецьк – Піски та Новоселівка – Олександропіль бойові дії тривають.

 

На  Новопавлівському та Запорізькому напрямках:

  • на напрямку Сторожове – Новосілка наші воїни успішно зупинили ворожий наступ та відкинули окупантів назад.
  • окупанти наступали у напрямку Єгорівка – Павлівка. Ворога зупинено та відкинуто назад.

 

На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках окупанти здійснювали обстріли із артилерії в районах населених пунктів Курахове, Нью-Йорк, Невельське, Первомайське, Опитне, Мар’їнка, Водяне, Красногорівка і Новобахмутівка, Володимирівка, Павлівка, Пречистівка, Вугледар, Богоявленка, Новопіль, Залізничне, Гуляйпільське, Ольгівське, Шевченко, Бурлацьке, Новосілка, Дрожнянка, та Новоданилівка. Завдав авіаудару в районі Новосілки. Літаки штурмової авіації вдарили біля Мар’їнки.


На Південнобузькому напрямку ворог намагався вести наступальний бій в напрямку Сухий Ставок – Лозове, успіху не мав, відійшов.

 

   ЗСУ влучили в автомобільний міст дамби Нової Каховки і унеможливили його подальше використання за призначенням, повідомила пресслужба ОК “Південь”


  Противник здійснював обстріли із танків та артилерії в районах Посад-Покровського, Степової Долини та ще 27 населених пунктів.Завдав авіаційних ударів біля Осокорівки та Андріївки.


  В акваторіях Чорного та Азовського морів військові кораблі рашистів продовжують заважати мирному судноплавству.

 

  Росія і Україна навряд чи досягнуть будь-яких рішучих військових успіхів цього року, вважає голова військової розвідки Великобританії Джим Хоккенхалл. На думку Хоккенхалла, на Росію та Україну очікує “затяжний конфлікт”.