Богдан пропонує розділити Нацгвардію на три частини.

Глава Офісу президента Андрій Богдан пропонує розділити Національну гвардію на три частини – під керівництвом Міністерства внутрішніх справ, Міноборони та президента.

Про це повідомляє ВВС News Україна.

«Національна гвардія – це сукупність різних підрозділів. Ми вважаємо, що частина Національної гвардії може і має залишитися в МВС. Частина бойових підрозділів, які приймають участь у військовому конфлікті на Сході, має бути перепідпорядкована Міністерству оборони або Генеральному штабу. А частина підрозділів – напряму президенту», – озвучує своє бачення Андрій Богдан.

Нагадаємо, що 29 серпня, Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради, як невідкладний, законопроєкт № 1007 про підпорядкування Національної гвардії особисто президенту. ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що одразу після появи проєкту глава МВС Арсен Аваков на зустрічі із Зеленським погрожував звільненням.

У МВС зазначають – таке рішення розвалить Нацгвардію. Там пояснюють, що гвардійці і так перебувають в президетській вертикалі: «Для будь-якого українського військового президент, який за Конституцією є Верховним головнокомандувачем ЗСУ, є вищим керівником».

«Нацгвардія логічно та природньо перебуває в структурі МВС саме тому, що несе правоохоронну функцію в тому числі. 14 з 19 функцій, які покладені законом на Нацгвардію, є правоохоронними за своєю суттю», – пояснюють у Міністерстві внутрішніх справ.

«Перебування Нацгвардії у складі МВС – це ефективна модель, руйнування якої принесе набагато більше шкоди, аніж користі. І очевидно, ця ідея продиктована політичними міркуваннями – посилити вплив президента та його Офісу і ослабити міністра внутрішніх справ», – розповіло джерело з оточення Авакова.

Також, у статті зазначається, що поки дискусії точаться навколо Нацгвардії, але не виключено, що це може торкнутися й інших відомств, які є сьогодні в структурі МВС. Нагадаємо, що наразі до структури МВС входять Державна прикордонна служба, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Державна міграційна служба та Національна поліція.