Блогерка і колишня ескортниця не була агенткою ГУР, а виконувала лише інформаційні завдання

  Блогерка і колишня ескортниця Оксана Волощук, яка називає себе Ксюша Манекен, “серйозно допомагала” Головному управлінню розвідки Міноборони, але інформаційно, а не як агент. Про це в інтерв’ю “Українській Правді” розповів представник ГУР Андрій Юсов.

  Журналістка попросила представника ГУР Андрія Юсова пояснити, за що Оксана Волощук (вона ж Ксюша Манекен – ред.) отримала відзнаку “За сприяння воєнній розвідці України другого ступеня”? Про нагородження Ксюша сама повідомляла в березні 2023 року в своєму Instagram.

  “Я думаю, що оприлюднення цієї інформації було помилкою. Але вона допомагала. Наскільки я знаю, допомагала серйозно. Йдеться про роботу на інформаційному фронті, не про агентурну роботу”, – сказав Юсов. Він підтвердив, що її завдання були інформаційного характеру.

  “Це нормально, що Головне управління розвідки, як і розвідка будь-якої країни світу, користується допомогою абсолютно різних людей (з різними амплуа і життєвими шляхами) для досягнення своїх інтересів і захисту національної безпеки. Так і повинно бути. Якщо хтось думає, що у нас співпраця лише з кандидатами наук і професорами з бездоганною репутацією – це не так”, – додав Юсов.

  Нагорода від ГУР для Ксюші Манекен викликала резонанс в соцмережах. Крім ескорту, блогерка “прославилась” тим, що у 2015-му, на другому році російсько-української війни, заявляла, що “неважливо, чий Крим”. Потім пояснювала це тим, що “тоді не було такої кількості інформації, як зараз, щоб тверезо оцінити ситуацію”.

  Можливо, колись пересічні українці дізнаються, які саме “інформаційні послуги” були настільки високо оцінені керівництвом країни.

НАГАДУЄМО:

Гундяєв хоче передати українських полонених Будапешту