У південній частині моря Ведделла, яке омиває узбережжя Антарктиди, група вчених відкрила найбільший відомий ареал розмноження крижаних риб. Підводний район “гніздуання” знаходиться в районі шельфового льодовика Фільхнера, повідомляє Current Вiology.
На скупчення риб звернули увагу вчені, які проводили дослідження з борту криголаму RV Polarstern, коли фахівці збирали нові дані про донну поверхню моря Уедделла. Біологи зафільмували на камеру десятки тисяч гнізд крижаної риби Іони (Neopagetopsis ionah). За попередніми даними, вчені нарахували близько 60 млн місць гніздування, які охороняються дорослими особинами. У середньому гніздах налічується 1,7 тис. ікринок. Місця гніздування охоплюють площу 240 кв.км., що можна порівняти із розмірам острова Мальта.
Крижані риби цікаві своїм зовнішнім виглядом: більша частина їхнього тіла, а також кров є прозорими. Ці унікальні хребетні не мають в крові еритроцитів. Підтримувати життя в постійному холоді їм дозволяє вироблення спеціального білка, який перешкоджає замерзанню крові та тканин.
Біологів цікавлять кілька важливих моментів: скільки рибам доводиться охороняти ікру (ймовірно, на це йдуть цілі місяці), і хто «вартує» біля гнізда: самці чи самки?
Ніка Кудріна