Безкоштовні ваучери для відкриття власного бізнесу у Львові

27 ветеранів та дружин захисників у Львові отримали безкоштовні ваучери до 300 тисяч гривень для розвитку власного бізнесу.

Роман Качалаба, ветеран-доброволець, після повернення з фронту торік відкрив свою свиноферму в селі Стронятин за допомогою отриманих коштів. Місцева влада надала захиснику безкоштовно один гектар землі для розвитку фермерства. Чоловік використав власні кошти на очищення ділянки та придбання худоби.

Роман живе у вагончику, який купив за ваучер у 300 тисяч від львівської міської ради. Тут і ліжко, і буржуйка, щоб приготувати їсти худобі. За ці гроші Роман також придбав додаткові холодильники.

«Я тут живу, але їжджу в село Ситихів, я тут як охоронець і кормлю свиней і їжджу туди теж кормлю, в мене там свиноматка з поросятками є. І малим молоко вожу, сметану, сир. Буржуйка бистро нагріває, буквально за один раз тільки закидаю одну топку дров і зразу кипить.Холодильник має 3 великі скрині, 4 скрині морозильні. Також на 450 літрів скрині для м’яса», – розповів фермер.

Станіслав Лісовий отримав ваучер на 300 тисяч гривень для розвитку своєї автомайстерні. Щодня ветеран безкоштовно ремонтує автомобілі для своїх побратимів на передовій.

Автомайстерня ветерана Станіслава успішно функціонує вже більше, ніж півроку. Протягом цього часу вже відремонтували понад 30 автомобілів для захисників. Запит на ремонт лише зростає, і наразі у черзі стоять ще 9 автомобілів. Гроші від міськради ветеран витратив на додаткове обладнання для автомайстерні.

Ветеран вважає, що одним із найважливіших завдань тилових регіонів є допомога та підтримка фронту. Війна тривають, і зараз, як ніколи, важливо єднатися та спільно працювати для досягнення перемоги.

«Хлопці, коли приходять у відпуску, на декілька днів просять усунути якісь проблеми, то в таких випадках ми звісно позачергово, знову ж ЗСУ автомобілі відставляємо, які можуть, наприклад, зачекати. А які ми розуміємо, що потрібно терміново зробити, то ми їх обслуговуємо так, щоб хлопці встигли.Ми закупили наш другий підйомник. Він більшої вантажопідйомності, він може охоплювати більший спектр автомобілів, тобто ми можемо і буси ним обслуговувати. Вчора була велика швидка.Ми маємо розуміти, що завдяки нашим військовим, які зараз боряться за нашу вільну і незалежну Україну, ми можемо тут спокійно робити цю справу, і маємо розуміти, що автомобіль на війні це розхідний матеріал».

Інна Свистун, керівниця департаменту економічного розвитку Львівської міської ради каже: «Зазвичай гроші використовували на фермерство, пошиття одягу чи відкриття реабілітаційних просторів. Жодних ризиків не отримати фінансову підтримку немає. Головне, аби боєць був зі Львова чи Львівської ОТГ. Сам ветеран приходить на комісію і представляє цей проєкт, комісія приймає рішення, що так, ми підтримуємо і будемо надавати вам ваучер. Після того ветеран закуповує обладнання чи здійснює інші платежі, які необхідно, і подає нам документи, підтверджуючи, що він це зробив і ми здійснюємо відшкодування цих платежів».