Колумбет розказав про Багряний хрест. Перші 10 нагород

Антон Колумбет про Багряний хрест. Перші 10 відзнак

Антон Колумбет про Багряний хрест. Перші 10 відзнак

«Багряний Хрест» – це перша в історії України відзнака для гідного і належного нагородження заслуг конкретних особистостей і організацій, об’єднань, які зробили вагомий внесок у розвиток ветеранської спільноти, боротьби за Україну, просування патріотичного порядку денного в нашій країні.

 

Хто придумав Багряний хрест?

 

 Нагорода розроблена спільно з Інститутом національної пам’яті, чиї фахівці користувалися архівами і історичними довідками про традиційні нагороди борців за Україну різних століть. Ми поспілкувалися з одним з тих, кому належить ідея створити таку відзнаку – учасником бойових дій в АТО/ООС Антоном Колумбетом.

 

Читайте також:

 

Ердоган погрожує новою операцією в Сирії

 

За його словами, ідея відзнаки «Багряний Хрест» виникла давно і «мабуть, виникла одночасно в багатьох головах». Антон вважає, що ті проекти, які спрямовані на допомогу ветеранській спільноті або патріотичному порядку денному, заслуговують на подяку. Причому не від держави, а саме від самої спільноти.

 

Антон Колумбет

 

«Ось ця ідея і кристалізувалась у заохочувальну відзнаку Багряний Хрест, організацією якої зайнявся конгломерат київських ветеранських спілок що об’єднані Київською міською спілкою ветеранів АТО та Муніципальною Вартою Києва, команда ГО «Простір Можливостей» та Інститут Національної Пам’яті» – заявив Антон Колумбет.

 

В організаційних партнерах у нагороди також Міжнародний Фонд «Відродження» та АПВА – «Асоціація Підприємців Ветеранів АТО». Фінансову підтримку на виготовлення самих відзнак надала саме АПВА – пояснює учасник бойових дій.

 

Ветеранський Оскар і перші нагороджені

 

Згідно з концептом вона буде щорічною, тому ветерани планують створення веб-порталу, розробку номінацій та механізмів визначення переможців. Тобто, за словами Антона Колумбета, це буде такий собі «ветеранський Оскар», який буде щорічно відзначати гідних». На перше нагородження задачу відбору переможців вирішував Оргкомітет та Наглядова Рада.

 

Читайте також:

 

Росія обіцяє запустити власне виробництво безпілотників

 

«Я не можу зараз розкрити перелік перших нагороджених, але їх можна умовно розділити на дві частини. По-перше, це перелік ініціатив, які протягом останніх семи років вперто і наполегливо працюють на благо ветеранів. Це як юридичні особи, так і просто проекти. По-друге, це фізичні особи, які відзначені за особистий внесок у розвиток конкретного ветеранського напрямку» – пояснив Антон.

 

Багряний хрест

 

Хто отримав відзнаку?

 

За час, поки ми готували це інтерв’ю, нагрудну відзнаку вже отримали: ГО «Добровольці» і Анастасія Римар, Центр допомоги ветеранам війна «4.5.0» (Луцьк) і Олена Звєрєва, Музей АТО (Дніпро) і Вадим Якушенко та Ганна Терянік, Національно-патріотичний табір «Азовець»  і Дмитро Дорошенко, Центр для учасників АТО та їхніх сімей «Бандерівський схрон», Івано-Франківська область і Ігор Чернецький та Ксенія Возніцина.

 

Також нагороду отримали головний лікар госпіталю ветеранів війни «Лісова поляна» Сергія Сухомлин, міський голова Житомира Ігор Рудько , організація «Українські американські ветерани» (УАВ), Віталій Кличко та Андрій Садовий.

 

Читайте також:

 

Артилеристи ЗСУ відпрацювали нічний бій (ФОТО)

 

Вручення нагороди

 

«Нашим завданням є під час першого нагородження просто привернути суспільну увагу до цієї ініціативи, і зайти в процес щорічного відбору кандидатів та погодження цих саме якостей. «Ніщо для вас без вас» – є головним принципом діяльності нашої команди» – пояснив сам Антон, зазначивши що прозорі критерії визначення переможців формуватимуть самі ветеранські об’єднання.

 

«Я особисто бачу дуже велике майбутнє у цієї ініціативи, і знаю, що подібні проекти рано чи пізно починають жити своїм життям. Тому побачимо разом, куди заведе цей шлях Багряний Хрест» – резюмував ветеран.

 

Нагадаємо:

 

http:///polshcha-rozhornula-viiska-terytorialnoi-oborony-dlia-okhorony-kordonu-z-bilorussiu-foto/
Поділитися: