Американські військові змусили понервувати росіян на Кримському півострові

 19 листопада 2020 року з авіабази в Ramstein, що у Німеччині, літаками літаками C-130 до Румунії  було доправлено ракетні установки HIMARS  разом з боєкомплектом та екіпажами із трьох чоловік.

 

 Діставшись Румунії, HIMARS розвантажилися, самостійно дісталися полігону і розстрілявши боєкомплект у напрямку Чорного моря, одразу помчали назад на аеродром, завантажилися на C-130 та ввечері повернулися до Німеччини. І все це за кілька годин, повідомляє forbes.com

 

 Одноденна тренувальна місія нової артилерійської бригади, що базується в Європі, була практичним навчання в рамках ведення високотехнологічних війн.  Американські військові називають ці місії “Швидкими проникненнями HIMARS” або HIRAIN.

 

 “Швидке проникнення” є ключовим моментом нового підходу до важкої вогневої сили під час наземного бою. Замість того, щоб повільно розгортатись автомобільним чи залізничним транспортом, ракетні установки тепер можуть швидко транспортуватись повітрям. Це означає, що вони можуть з’явитись в любому місті, поблизу якого є більш-менш придатний для посадки літака аеродром.

 

 Сама швидкість таких повітряних розгортань ускладнює організацію протидії з боку противника. Важко націлити засоби враження на об’єкт, який перебуває в «заданій точці» лише кілька годин.

 

 В 2006 році  Пентагон повністю забрав із Західної Європи подібні установки, які були використані в Іраці та Афганістані. Вторгнення РФії на Кримський півострів України в 2014 році змінило пріоритети: Чорноморський басейн раптом перетворився на “російське озеро”. Намагаючись стримувати подальші агресивні апетити росіян, США наприкінці 2018 року повернула 41-ю польову артилерійську бригаду назад до Німеччини.

 

 Американська ракетна артилерійська система підвищеної мобільності HIMARSM142 була розроблена наприкінці 90-х років 20 стліття. , яка HIMARS змонтованана колісному шасі і несе шість ракет або одну ракету MGM-140 ATACMS на пятитонній вантажівці. Систему було розроблено як малу, мобільну РСЗВ з можливістюстріляйтатікай”.

 

 Сьогодні бригада має чотири батареї, кожна з яких має дев’ять пускових установок.

 

 12-тонний HIMARS несе шість 270-міліметрових ракет, які можуть вразити ворога на відстані  до 75 кілометрів, або один армійський тактичний ракетний комплекс із радіусом враження в 160 кілометрів. А 26-тонний РСЗВ є достатньо легким для того, щоб його міг транспортувати літак C-130.

 

 41-а польова артбригада після року перебування в Німеччині була направлена до Естонії для участі в перших великих навчаннях. Москва тоді була дуже незадоволена. “Риторичне запитання – як би реагували американці у випадку такої стрілянини нашими військовими на кордоні США?” – заявило МЗС РФії.

 

 “Критика Росією навчань показує, що наш східний сусід дуже уважно стежить за ними”, – заявив міністр оборони Естонії Юері Луїк.

 

 Швидке розгортання бригади в Румунії минулого тижня може виявитись ще більш провокаційні, особливо враховуючи те, що завершується розробка боєприпасів, які розробляються для HIMARS та РСЗВ. Вони можуть включати протикорабельну ракета та системиуATACMS, яка може вразити ціль на відстані близько 500 кілометрів при тому, що з Румунії до узбережжя Криму всього 400 кілометрів.

 

 Тому HIMARS, який в Румунію може раптом з’явитися» та раптово і непомітно «зникнути», становить серйозну та непередбачувану загрозу для російських сил на півострові Крим.

 

 А «навчальні стрільби» однозначно були посланням Москві в тому, що США в Європі відновила свою далекобійну вогневу потужність. І вони продемонстрували це Москві.

 

Нагадуємо: