Американська армія замовила проектування «мереживоцентричних» мін нового покоління - Nova

Американська армія замовила проектування «мереживоцентричних» мін нового покоління

Американська армія замовила проектування «мереживоцентричних» мін нового покоління

  Армія США запустила процес розробку перспективної протитранспортної міни. Подібно до деяких існуючих моделей, ця міна зможе самостійно атакувати і вражати цілі в десятках метрів від своєї позиції. Її планують доповнити сучасними засобами управління, які працюють за мережевим принципом, що додасть їй нових можливостей.

 

  Науково-дослідна організація Арсенал Пікатіні (Нью-Джерсі, США) починає розробку сімейства мін Common Anti-Vehicle Munition (CAVM). В рамках цього проекту планується створити міну для атаки цілей згори (Terrain Shaping Obstacle Top Attack або TSO-TA), боєприпас для ураження ходової частини і днища, а також системи зв’язку і управління для контролю за мінними полями. Найближчим часом планується перейти на стадію проектування виробу, а терміни завершення розробки поки не уточнювалися.

 

  Згідно з технічним завданням, міна TSO-TA включатиме уніфікований бойовий блок CAVM і пусковий пристрій Dispenser Launcher Module (DLM). За допомогою уніфікованих засобів управління міни по радіоканалу будуть з’єднуватися з пультом Remote Control Station (RCS).

 

Американська армія замовила проектування «мереживоцентричних» мін нового покоління

  Замовник вимагає, щоб міна мала можливість ручної та механізованої установки. Виріб повинен мати функцію роботи до півроку в режимі очікування і до 30 діб в бойовому положенні. Кожна міна контролюватиме простір радіусом 50 м. Принцип дії виробів DLM і CAVM не уточнюється, проте вимагається, щоб за бойовими якостями вони перевершували існуючі зразки свого класу.

 

  Пульт RCS повинен підтримувати зв’язок з мінами на відстані до 5 км і одночасно контролювати 12 мінних полів. Міни будуть повідомляти про свій стан, наявність цілей в зоні відповідальності і т.д. Також слід передбачити можливість тимчасового відключення мінного поля.

 

  Протитанкова міна TSO-TA/CAVM за характеристиками не повинна поступатися існуючим зразкам – мова йде про вироби M93 Hornet і XM204 з оригінальною конструкцією і принципом роботи. Оголошений склад перспективного комплексу явно вказує на плани по запозиченню архітектури і принципів дії цих мін.

 

Американська армія замовила проектування «мереживоцентричних» мін нового покоління

  Міни «великої зони ураження» (Wide Area Munitions – WAM) M93 Hornet розроблялися в дев’яностих роках і з початку двохтисячних поставлялися в війська. Сімейство включає уніфіковані міни з можливістю ручної або механізованої установки для ураження бронемашин або незахищеної техніки.

 

Американська армія замовила проектування «мереживоцентричних» мін нового покоління

  M93 має масу до 16 кг і фактично є пусковою установкою для відстрілу суббоєприпасів. У бойовому положенні міна використовує сейсмічні датчики цілі. При наближенні великої машини на дальність менше 100 м включаються інфрачервоні датчики. Обробляючи дані з декількох джерел, блок управління визначає дальність до цілі і напрям на неї. Паралельно здійснюється розрахунок даних для стрільби і наведення пускової установки шляхом нахилу на потрібний кут і довороту в потрібну сторону.

 

  У розрахований момент здійснюється відстріл бойового елемента, оснащеного власним ІЧ-датчиком цілі. Елемент здійснює нескладний маневр і, опинившись над ціллю, підриває кумулятивний заряд. Утворене ударне ядро ​​масою 450 г вражає ціль з верхньої півсфери. Заявлена ​​пробивна здатність – не менше 90 мм.

 

Читайте також:

http:///epokha-pershykh-60-rokiv-tomu-liudna-otrymala-zmohu-pobachyty-zemliu-z-kosmosu-foto/

  До теперішнього часу розроблена аналогічна міна XM204 з більш високими характеристиками. Вона виконана у вигляді пускової установки для чотирьох суббоєприпасів і має більш досконалу електроніку на сучасній базі. Вона вже пройшла більшу частину необхідних випробувань і найближчим часом буде прийнята на озброєння.

 

  Відомо, що міна M93 Hornet в ході випробувань і відпрацювань показала ряд недоліків. Набір датчиків цілі не завжди справлявся з виявленням цілі і точним визначенням дальності і напрямку удару. Також були проблеми з наведенням бойового елемента. Проте, дообробка конструкції призвела до бажаних результатів, і на озброєння надійшов боєздатний зразок. Крім того, була підтверджена принципова можливість створення наземної міни, що вражає танк зверху.

 

  У проекті TSO-TA пропонується використовувати новий кумулятивний елемент CAVM з підвищеними характеристиками пробивної здатності. Вірогідно, також планується підвищити ймовірність виявлення цілі і точність її враження, що дасть переваги перед M93 і XM204. При цьому у всіх випадках реалізується принцип ураження цілі з верхньої півсфери – в найслабшу частину бронювання.

 

Американська армія замовила проектування «мереживоцентричних» мін нового покоління

  Однак найбільший інтерес в новому проекті представляють запропоновані системи і контури управління, які зможуть радикально змінити бойові якості і потенціал як окремих мін, так і загороджень в цілому. Двосторонній зв’язок між мінами і пультом, в першу чергу, спростить установку поля і його підготовку до «роботи». Крім того, оператор зможе контролювати стан загородження і вживати необхідних заходів. Серйозно спроститься складання карт мінування.

 

  Мінне поле на основі TSO-TA/CAVM можна буде тимчасово відключати, наприклад, для проходу своїх військ – і приводити в дію при появі противника. Міни з дистанційними датчиками цілі і радіозв’язком зможуть попередити оператора про наближення ворога, в т.ч. з даними чисельності та складу його сил.

 

  “Кінцева мета армії – створити боєприпас, який може бути підірваний дистанційно солдатом – це особливість конструкції, яка теоретично могла б знизити ризики, які наземні міни представляють для цивільного населення. Це також підтримало б відповідність Сполучених Штатів міжнародному договору, підписаному більш ніж 160 країнами, але не США, що забороняє використання протипіхотних мін, але не забороняє міни, призначені для знищення транспортних засобів, таких як танки і бронетранспортери” – наголошують військові оглядачі Нью-Йорк Таймс у матеріалі з приводу нової розробки.

Установка мін, судячи з повідомлень американських ЗМІ, теоретично може відбуватися дистанційно – відповідна умова передбачена підписаним контрактом.

 

  “Щоб задовольнити майбутні оперативні потреби, в конструкції боєприпасу CAVM слід враховувати сумісність з платформами доставки, такими як 155-мм артилерійські снаряди, засобами для високоточної стрільби дальньої дії, що нині лише розробляються (LRPF), платформами роботизованих наземних транспортних засобів, безпілотними літальними апаратами і літаками з нерухомим крилом”, – йдеться в повідомленні про укладення контракту на проектування TSO-TA/CAVM.

Американська армія замовила проектування «мереживоцентричних» мін нового покоління

  Таким чином, мінне поле на основі нових TSO-TA зможе стати повноцінним учасником мереживоцентричних армійських структур з отриманням всіх потенційних переваг. Втім, вже зараз зрозуміло, що новий проект може зіткнутися з серйозними проблемами. Виріб TSO-TA/CAVM отримає додаткові засоби управління, що ускладнює проект, підвищує вартість і призводить до нових ризиків на всіх стадіях проектування.

 

  На даний момент програма розробки нової міни знаходиться на найбільш ранній стадії. Пентагон визначив найзагальніші вимоги до такого виробу і випустив запит пропозицій. Тепер потенційним розробникам доведеться ознайомитися з вимогами і сформувати можливий вигляд перспективного комплексу. Потім відбудеться конкурсна частина програми, переможець якої продовжить розробку і в майбутньому, можливо, навіть отримає замовлення на серійне виробництво мін для армії.

 

Андрій Артюх, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: 

http:///broneavtomobil-krab-mozhe-rukhatymetysia-bokom/
Поділитися: