У Запоріжжі ветерани безоплатно здобувають нові професії та навчаються водінню - Новини ветеранів зі всієї України

У Запоріжжі ветерани безоплатно здобувають нові професії та навчаються водінню

У Запоріжжі ветерани безоплатно здобувають нові професії та навчаються водінню

У Запоріжжі триває місцева програма професійної адаптації ветеранів, ветеранок і членів їхніх родин. Вона охоплює навчання у вишах, перепідготовку, курси водіння та підвищення кваліфікації. Фінансування здійснюється з міського бюджету.

Про це повідомили в департаменті з питань ветеранської політики Запорізької міської ради, передає видання 061.ua.

Попри те, що Міністерство у справах ветеранів запустило загальноукраїнську програму безоплатного навчання водінню для ветеранів з інвалідністю, у Запоріжжі вона поки не діє. Натомість місцева влада реалізує власну ініціативу.

«По Запоріжжю державна програма поки не працює, але у нас діє власна, місцева. Ми фінансуємо профнавчання ветеранів за бюджетною програмою міськради. Це і вища освіта, і середня спеціальна освіта та спеціальні курси, зокрема водійські. Уже кілька ветеранів навчаються водінню вантажних транспортних засобів категорії D. Усе безкоштовно для учасників», — зазначила директорка департаменту Олена Швець.

За програмою ветерани можуть отримати нову спеціальність або пройти перепідготовку. Усе навчання фінансується коштом міського бюджету.

Навчання охоплює:

  • підвищення кваліфікації або перекваліфікацію у вишах та на професійних курсах;
  • здобуття нової спеціальності (наприклад, «Правознавство», «Фінанси», «Банківська справа»);
  • навчання на водійські категорії, зокрема вантажні транспортні засоби категорії D.

Департамент має укладені договори з п’ятьма навчальними закладами та автошколами, серед яких — Харківський національний медичний університет, Запорізький національний університет та Національний університет «Запорізька політехніка».

У 2025 році 12 ветеранів скористалися можливістю професійної адаптації, ще 7 осіб продовжують навчання за договорами з освітніми закладами. Зокрема, вони підвищують кваліфікацію у сфері медицини, економіки, HR-менеджменту та публічного управління.

Міський департамент також організовує курси водіння для ветеранів у партнерстві з місцевою автошколою. Навчання проводиться за категорією D, і кілька ветеранів уже успішно проходять підготовку.

«З навчальними закладами ми, як департамент, укладаємо договори, ми сплачуємо, а люди повинні навчатися і потім працювати за спеціальністю», — додала Олена Швець.

Останні записи