67-й пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії, а не в Україні

  Через “безпекові побоювання”, спричинені російським вторгненням в Україну, було прийнято остаточне рішення, що 67-й пісенний конкурс “Євробачення-2023” відбудеться у Великій Британії, яка прийматиме це конкурс удев’яте.


  За традицією право приймати пісенний конкурс Євробачення отримує країна-переможниця попереднього конкурсу На конкурсі 2022 року з піснею «Stefania» гурту «Kalush Orchestra» перемогла Україна.


  16 травня 2022 року Микола Чернотицький, голова “Суспільного”, заявив, що вони хочуть провести конкурс у мирній Україні та сподіваються, що країна зможе гарантувати безпеку всім учасникам та делегаціям під час заходу.

 

10 червня в Україні почали підготовку до участі в конкурсі — Кабінет міністрів створив організаційний комітет. 16 червня 2022 року “Суспільне” та український уряд провели зустріч із ЄМС, щоб обговорити можливі варіанти проведення конкурсу в Україні.

  Наступного дня ЄМС оголосила, що Україна не зможе провести “Євробачення-2023”. Було зазначено, що обговорення розпочнуться з BBC, національним мовником Великої Британії, представник якої Сем Райдер із піснею «Space Man» посів друге місце на пісенному конкурсі 2022 року.


  25 липня 2022 року ЄМС підтвердила, що конкурс відбудеться у Великій Британії від імені мовника-переможця НСТУ. При цьому представники «Суспільного» співпрацюватимуть із BBC, щоб розробити та впровадити українські елементи в шоу наступного року, а Україна, як країна-переможниця Пісенного конкурсу Євробачення 2022, також автоматично потрапить до фіналу майбутнього конкурсу.