31 березня потрібно перевести стрілки годинника на одну годину вперед

    Стрілки годинника на літній час в Україні, як правило, переводять в останню неділю березня. У 2024 році перехід на літній час буде в ніч із 30 березня на 31 березня, о 3:00. Переводять годинник у вихідний, щоб був хоча б день на адаптацію до нового часу, адже після переходу на літній час потрібно буде вставати і лягати спати на 1 годину раніше.
  Переводити стрілки годинників почали ще за часів СРСР: восени – на годину назад, а навесні – на годину вперед. Подібні забавки з годинником тоді пояснювали тим, що це дозволяє більш раціонально використовувати світловий час доби, що призводить до економії електроенергії на освітлення, а також для синхронізації в часі з іншими країнами світу.
  Сьогодні в Україні час з’явилось ще одне пояснення того, чому стрілки годинника переводять двічі на рік. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України №509 “Про порядок обчислення часу на території України” від 13 травня 1996 року. Справа в тому, що деякі частини України виходять за межі одного часового поясу через доволі велику відстань між східними та західними областями. Якщо Україна житиме в одному часовому поясі весь рік, то це може призвести до певних незручностей. вважають прихильники “переведення”. Наприклад, якщо залишити назавжди зимовий час, то на сході влітку сонце сходитиме посеред ночі – тобто, сонце зійшло, а на годиннику –3:00. І, як правило, заходити теж завчасно – приблизно близько 20:00. Якщо ж зробити навпаки і залишити назавжди літній час, то в західних регіонах сонце взимку сходитиме, коли на годиннику буде 9:00, тобто, на роботу і до школи потрібно буде добиратися в темряві.
  Це можна виправити, запровадивши зміни у розклад роботи, але, чомусь, вважають за більш доцільне переводити стрілки годинника двічі на рік.