27 ЛЮТОГО ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕМ’ЄРА ФІЛЬМУ “U-311: ЧЕРКАСИ”

“Черкаси” – український повнометражний художній фільм режисера Тимура Ященка, заснований на реальних подіях весни 2014 року. Однойменний мінний тральщик, був заблокований окупаційними російськими військами в бухті озера Донузлав під час окупації Криму і три тижні чинив опір ворогу. Це був єдиний із 9 українських військових кораблів, який не спустив державний прапор України а вимогу ворога.

Партнер фільму – Військово-Морські Сили Збройних Сил України.

У Держкіно розповіли, що знімальну групу консультував командир того самого тральщика “Черкаси” Юрій Федаш. Деякі сцени знімали під час навчань ВМС України.

«В Україні фільм «Черкаси» буде корисно подивитись тим, хто любить кричати: «Сдалі Крим», «Там нікто нічего нє дєлал». Щоб ці скептики побачили, як прикриваючись жінками і дітьми, «зелені чоловічки» захоплювали військові частини. Про ці моменти російська пропаганда не згадує, але так було насправді. Я переконаний, що завдяки ВМС ми маємо зараз Україну. Якби ми тоді розпочали стріляти, то невідомо де зараз був би державний кордон України. Тоді по всій довжині нашого кордону стояло 100-тисячне військо росіян», – зауважив Юрій Федаш.

За сюжетом стрічки, під час подій на Майдані 2014-го року двоє хлопців з українського села, Мишко та Лев, з різних причин опиняються на воєнному кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в порту кримського озера. Починається окупація Кримського півострова. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений. «Черкаси», разом з іншими кораблями українського флоту, заблокований в озері Донузлав – шлях до моря перекритий затопленими суднами. Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу з ворогом…

Трейлер можна переглянути за посиланням 

Планується перегляд фільму “U-311: Черкаси” на Варшавському кінофестивалі.

У прокат стрічка вийде 27 лютого 2020 року.

За інформацією Дергкино