25-та Українська антарктична експедиція дісталася станції «Академік Вернадський»

Учасники 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) нарешті станції «Академік Вернадський». Після шести днів дороги кораблем команда прибула на острів Галіндез пізно вночі (за київським часом), 21 квітня 2020 року.

«На «Вернадському» їх із нетерпінням чекали колеги з 24-ї експедиції, які відзимували там уже більше року, а також сезонний загін науковців, що перебуває в Антарктиді кілька місяців. Бо через ситуацію в світі з коронавірусом та карантином у 25-ї експедиції була, мабуть, найтриваліша та найскладніша подорож до Антарктиди», – зазначив очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Він нагадав, що через карантинні обмеження команда не змогла з першого разу дістатися Антарктиди та змушена була повернутися до Києва. Лише завдяки скоординованій роботі багатьох українських відомств і дипломатичних установ 25-ту експедицію вдалося доправити наприкінці березня спочатку до Чилі. Пройшовши у Чилі двотижневу обсервацію 14 квітня члени експедиції змогли нарешті вирушити на станцію «Академік Вернадський».

 

«Для кожної команди головним випробуванням на шляху до Антарктиди є прохід штормової протоки Дрейка, яка є однією з «найскаженіших» у світі. Однак до нас протока була досить спокійною та привітною, ми навіть жартували, що можна перейменувати її в Дрейк lake – озеро Дрейка. Мабуть, це був подарунок долі за нашу непросту попередню частину мандрівки», – поділився враженнями Ігор Дейнека, лікар 25-ї УАЕ.

 

Станція зустріли нову експедицію сильним вітром та снігом. Протягом наступних кількох днів члени 24 та 25-їо експедицій будуть розвантажувати корабль. У Чилі на нього повантажили приблизно шість великих вантажних автомобілів продуктів, приладів, пального. Та це не засмучує полярників. За їх словами попри погану погоду, вони мають чудовий, святковий настрій, з яким працювати набагато простіше.

Після розвантаження судна команда 24-ої УАЕ передасть станцію 25-тій експедиції та розпочне подорож додому.

На  Фейсбук-сторінці МОН можна переглянути короткі відео про учасників 25-ї УАЕ: