22 СІЧНЯ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД СВЯТКУЄ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

День соборності — свято, яке в Україні відзначають щороку 22 січня в день проголошення “Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки”, що відбулося 22 січня 1919 року в Києві.

Офіційно в Україні “День соборності” почали  відзначати з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України Л.Кучми «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Цього дня прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. — прийняття IV Універсалу Української Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича “День соборності” на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено “День Соборності та Свободи України”. Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

Це свято нагадує нам, що Україна не розділена на “регіони”, що немає окремої Східної чи Західної України, а у нас  єдина держава і ми – єдиний народ! Тож прийміть найкращі привітання з нагоди найвеличнішого свята українського народу – Дня Соборності України!