22 червня у Відні відбудуться переговори щодо контролю ядерних озброєнь

Термін дії договору СНО-3 про скорочення стратегічного наступального озброєння, який в 2010 році підписали тодішні президенти США і РФ Барак Обама і Дмитро Медведєв, закінчується 05 лютого 2021 року.

Спецпредставник президента США з контролю за озброєнням Маршалл Біллінгслі та заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков  проведуть 22 червня у Відні переговори щодо контролю ядерних озброєнь. Відповідну інформацію про новий раунд американсько-російських переговорів поширило агентство Bloomberg та підтвердило МЗС РФ, повідомляє Укрінформ.

За інформацією Bloomberg, Вашингтон не виключає, що на переговорах у Відні буде обговорюватися можливість продовження Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь Американську делегацію очолить Спецпредставник президента США з контролю за озброєнням Маршалл Біллінгслі, російську – заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков. 09 червня заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков підтвердив свою участь на чолі російської делегації на переговорах з американцями 22 червня у Відні. За його словами, двосторонні консультації в австрійській столиці стосуватимуться теми “стратегічної стабільності”.

Адміністрація США запросила до переговорів у Відні і Китай, оскільки вважає, що КНР має стати членом нового Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.

Але Китай не планує брати участь у переговорах щодо ядерного роззброєння з участю Росії і США. Про це заявила представник МЗС КНР Хуа Чуньїн, передає DW із посиланням на китайські ЗМІ. За її словами, Китай неодноразово давав зрозуміти, що “не має наміру брати участь у так званих тристоронніх переговорах з контролю над озброєннями за участю Росії і США”.

Пекін, зазначає Хуа Чуньїн, підозрює, що, намагаючись втягнути Китай у переговори, Білий дім “бажає перекласти відповідальність на інших” і відвернути увагу від того факту, що США в останні роки вийшли з цілої низки міжнародних угод по контролю за озброєннями.