16 ракет “Квітник”можуть замінити 800 звичайних боєприпасів

“Квітник” є осколково-фугасним боєприпасом з лазерною головкою самонацілювання. Снаряд 152-го калібру може потрапити в мішень на відстані до 20 кілометрів. Може вражати танки, бронетехніку, гармати, командні пункти, рухомі цілі у зоні враження. Така здатність боєприпасу обумовлена тим, що його рух можна коригувати за допомогою лазера.

 

Після проведення модернізації був отриманий практично новий снаряд з новими якісними характеристиками, в першу чергу, це цифровий принцип обробки сигналу. Значну частину складних деталей виготовляє ДП Науково-виробничий комплекс “Прогрес”, зокрема, елементи гіроскопу.

Внаслідок заміни російських комплектуючих, головки самонаведення “Квітника” використовують тільки три поверхи плат замість десяти. Збільшена номенклатура систем, з яких снаряд може застосовуватися, збільшена дальність пострілу, перешкодозахищеність.

До основних переваг даного снаряда відноситься те, що він здатний вражати цілі, що рухаються на швидкості до 10 м/с (36 км/год). Також снаряд може вражати цілі розміром з аркуш паперу з відстані в 20 кілометрів. Виробник звертає особливу увагу на те, що 16 таких боєприпасів можуть замінити 800 звичайних снарядів. Крім того, для виробництва “Квітника” не потрібні російські комплектуючи і він відповідає всім стандартам НАТО.

Докладні технічні характеристики керованого артилерійського снаряду “Квітник” оприлюднив Державний концерн “Укроборонпром”.