Жителі сіл не мають лишатися зі своїми проблемами сам на сам, особливо, по сусідству із ворогом: ветеран із Сум йде до районної ради, щоб налагодити життя сільського населення області

 Директор комунальної установи «Центр учасників бойових дій» Сумської міської ради, ветеран АТО Олександр Мордванюк вважає, що селяни в Сумській області здебільшого покинуті напризволяще. І цю ситуацію потрібно терміново змінювати.

 

 За словами захисника, він сам народився та виріс в селі на Вінниччині, де зараз проживають його батьки, тож проблеми таких населених пунктів близькі йому особисто.

 

 «Часто стикаюся з тим, що люди в селах просто не розуміють, хто представляє їхні інтереси, не знають в обличчя своїх депутатів, відповідно, не вимагають від них виконання передвиборних обіцянок. Села майже відірвані від цивілізації. Відсутність нормального дорожнього сполучення між населеними пунктами, освітлення, подекуди навіть зв’язку – все це не фільм жахів, а наше сьогодення», – розповідає про проблеми регіону Олександр Мордванюк.

 

 Ситуацію ускладнює той факт, що Сумська область на півночі та сході межує із Брянською, Курською та Білгородською областями Російської Федерації. Тобто, ворог тут зовсім поруч, отже актуальними є не лише питання розвитку, але і безпеки та патріотичного виховання.

 

 Це стало додатковим стимулом для захисника йти до районної ради. Адже, на його думку, щоб Україна була успішною, кожен має робити те, що вміє найкраще: вчитель – вчити, медик – лікувати, а військовий – захищати.

 

 «Я – підполковник, який присвятив своє життя захисту Батьківщини. З 2011 року був військовим пенсіонером, під час АТО командував 15-тим окремим мотопіхотним батальйоном «Суми». Тож, я добре розуміюся в питаннях безпеки та бачу наявні прогалини. Відстань від обласного центру до агресора складає близько 40 кілометрів. Тому тут особливо важливо подбати про захист населення та виховання свідомих українців, які в разі чого будуть готові боронити країну», – говорить директор Центру.

 

 Чоловік звертає увагу на той прикрий факт, що зараз дуже мало молоді погоджується йти до війська. Причина цього – в недостатньому рівні патріотичного виховання. Після обрання ветеран планує приділити цьому питанню особливу увагу, адже зараз, за словами Олександра Мордванюка, левова частка роботи з національно-патріотичного виховання виконується громадськими активістами, а не представниками влади.

 

 «Як офіцер я маю стратегічний склад розуму, тому зараз не просто даю порожні обіцянки, як це роблять деякі кандидати, а маю чіткий план дій. Мене вчили цьому, я можу це робити краще за інших, тому  використовувати ці знання та вміння для розвитку України – мій обов’язок. Це стосується, перш за все, питань безпеки регіону. Впевнений, що потрібно об’єднувати ветеранів АТО/ООС, колишніх військових, патріотично налаштованих громадян», – ділиться кандидат в депутати.

 


Батальйон «Суми» на центральній площі міста після повернення із зони АТО. 2016 рік

 На виборах 25 жовтня Олександр Мордванюк балотується до Сумської районної ради від партії ВО «Батьківщина». Політичну силу обрав через те, що у Сумській області вона представлена працьовитими, чесними та професійними людьми.

 

 Ветеран наголошує, що, поки політики чубляться у Києві, людям на місцях потрібно працювати пліч і пліч над розбудовою своїх сіл і міст. І з ним важко не погодитися!

 

Міський голова Олександр Лисенко передає КУ «Центр учасників бойових дій» автомобіль, придбаний коштом Сумської міської територіальної громади

Довідково: В Сумській області вже близько чотирьох років функціонує один з найсучасніших Центрів для учасників бойових дій, який, власне, і очолює Олександр Мордванюк. Тут на постійній основі проводиться консультування з адміністративних, реабілітаційних, юридичних, психологічних, соціальних та інших питань.    

 

Окрім цього, Центр має і кімнату для дітей, де вони мають можливість цікаво та з користю провести дозвілля.

 

Для зручності в установі  створили територіальний підрозділ з надання адміністративних послуг, щоб кожен воїн без черги і дуже швидко мав можливість отримати будь-який необхідний документ.

 

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС

 

Нагадуємо: