Земельний ділянка на сільському цвинтарі

33333

Жахлива історія сталася з братами Віктором та Сергієм Прачья із Запоріжжя. Як учасники бойових дій вони оформили у власність земельні паї, щоб вирощувати сільськогосподарську продукцію. Але, приїхавши помилуватися новими володіннями, побачили там десятки свіжих могил.

За словами братів, оформлення належних їм ділянок зайняло майже два роки.
– Звернувшись до обласного управління Держгеокадастра, написали заяви, – пояснює Віктор. – Підшукали ділянки в Вільнянському районі – вісім гектарів на чотирьох, так як з нами в частку вступили ще два товариша-фронтовика. Ділянки нам показали тільки на карті – нічого особливого, поле як поле. Землеміри пояснювали: самі їх ні за що не знайдете, правильно зорієнтуватися на місцевості зможе тільки фахівець. Зауважу, що оформити власність на сельхозучасток не так просто. Потрібні проект відведення земельної ділянки в Інституті землеустрою, виписка з реєстру прав на нерухоме майно, довідка, що місцевість не представляє архітектурної та археологічної цінності, і «агропаспорт грунту» – висновок, що земля придатна до сільського господарства. Це зайняло багато часу і коштувало грошей.
Нарешті настав день розмітки землі. Ми запаслися кілочками, щоб встановити їх на межах ділянок, і вирушили на місце. Землемір орієнтувався по GPS-навігатору, і було видно, що навіть для фахівця це не так просто. Вдалині виднілася сільське кладовище, навігатор неухильно вів до нього. Коли до надгробків залишилося два метри, землемір в розгубленості зупинився. Сказав, що кордони наших ділянок йдуть … прямо по могилах, і махнув рукою: «Вам туди ще метрів сто». В результаті виявилося, що на моїй ділянці близько сорока поховань. У брата – поменше, в основному підготовлені розриті ями.
Ми пішли в сільраду дізнатися, як таке могло статися. Там обурилися: «Чому це вам виділили землю, яку ми давним-давно зарезервували під розширення сільського кладовища?»

– Ще в 2016 році ми подали клопотання про розширення сільського кладовища, – пояснив голова сільради Олексій Гладишев. – На момент виділення ветеранам паїв ці землі не були вільними. Не розумію, як в управлінні Держкадастр могли віддати їх новоявленим власникам.
У Запорізькому управлінні Держгеокадастра впевнені: в сільраді хитрують.
– Вони вирішили зіграти наввипередки, – вважає виконувач обов’язків керівника управління Держгеокадастра в Запорізькій області Тетяна Тітова. – Насправді, землі були вільні. А коли ми видали накази про виділення їх у власність учасникам бойових дій, сільрада спішно почав розширювати кладовище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *