Засідання Ради Безпеки ООН

18 лютого 2020 року  о 22.00 годині було проведено засідання Ради Безпеки ООН, скликане з ініціативи російської делегації. Коротко резюмуємо виступи делегатів.

Як завжди представники Росії практично вимагають визнання суб’єктності сепаратистів та легітимізації терористичних формувань “лнр/днр” як окремої та незалежної сторони конфлікту. У цьому плані нічого нового почути не вдалося. Пряма цитата: “Чем дольше вы подыгрываете Киеву, тем меньше шансов на взаимоуважительный диалог между украинскими гражданами по обе стороны линии разграничения. А ведь именно к диалогу противоборствующих сторон мы все призываем во всех других конфликтах будь-то в Сирии, Йемене, Ливии. Только Донбасу в этом праве почему-то отказывают.” Ясно? Моторола, Гіві і тд просто хотіли взаємоуважитєльного діалогу.

На фоні заяв деяких українських політиків про можливість обміну води в Крим на відведення військ з Донбасу, сумно прозвучали слова американської представниці про те, що Штати ніколи не приймуть менше, ніж повне відновлення Україною контролю над своїми територіями, будь-то на Сході, у Криму чи у територіальних водах. Занепокоєння міжнародної спільноти, з якого так всі сміялися, стало чи не єдиним рупором державницької ідеї збереження суверенітету та територіальної цілісності України.

Жорстко (як це тільки можливо на дипломатичному рівні) влетів представник Німеччини, з пруською педантичністю розклав конкретні пункти Мінських домовленостей, які були порушені Росією. Не забув про Будапештський меморандум та про те, як Росія використала політичну нестабільність в Україні для анексії Криму та вторгнення на Донбас. Особливо цікаво, що було згадано роковини Дебальцево як трагічний день не лише для України та українського народу, але й для міжнародного права. Представник Росії у своєму другому виступі не зміг не перекрутити ці слова, прив’язавши їх до підписання Мінських домовленостей у марній спробі висміяти делегата Німеччини.

З виступу представниці Великобританії ясно вчувалося, що вже навіть Альбіон гумконвої захарили. Естонія закликала підтримувати Україну у тому числі і фінансово.

Кисло кривився представник Росії на виступ нашого Кислиці, що заявив, що на Донбасі немає ніякого замороженого конфлікту чи конфлікту низької інтенсивності. Це війна. Єдина війна, що триває у Європі. Повномасштабна війна, розв’язана Росією та її найманцями із застосуванням російської зброї.

Багато ще чого було сказано і ще буде сказано, але важливе одне – Максима Хитайла, гранатометника 72 ОМБР, уже немає з нами. Він загинув на російсько-українській війні, що й досі триває.

За матеріалами Shturm – інформаційний Часопис