Запуск Vega провалився, а «Дракон» пристикувався до МКС (ВІДЕО)

 17 листопада 2020 року ракета-носій Vega з двома науковими супутниками для дистанційного зондування Землі стартувала з космодрому в Куру у французькій Гвіані.  Через вісім хвилин після старту місії Vega Flight VV17, на висоті 133-134 км., ракета «відхилилася від траєкторії, не завершивши місію». Маршовий двигун четвертого ступеня ракети-носія (РД-868П) було розроблено в Україні. Про це повідомляє пресслужба Arianespace.

 

 За інформацією “Державного космічного агентства України”, ракета-носій Vega розроблена спеціалістами “Європейського космічного агентства” і здатна виводити на орбіту висотою 700 км корисне навантаження масою до 1,5 тони.

 

 Цей запуск Vega став у 2020 році вже сьомим.

 

 В той самий час корабель Crew Dragon американської компанії SpaceX успішно зістикувався з Міжнародною космічною станцією. Про це компанія повідомила в Twitter.

 

 Корабель, який стартував з мису Канаверал, доставив на МКС екіпаж з трьох американських і одного японського астронавтів. Вони знаходитимуться там шість місяців.

 

 Це другий пілотований запуск SpaceX. Попередній політ Crew Dragon пройшов навесні. Це був перший у світі пілотований космічний політ, який здійснила приватна компанія. Тоді корабель доставив на МКС двох американських астронавтів.

 

Нагадуємо: