Запрацював перший енергоблок Білоруської атомної електростанції

 03 листопада 2020 року о 12:03 (11:03 за Києвом — ред.) перший енергоблок Білоруської АЕС (БілАЕС) був включений в об’єднану енергосистему країни. Про це повідомило державне агентство БєлТА.

 

 БілАЕС збудовано  в Гродненській області ведеться поруч з Островцом за типовим російським проектом нового покоління. Атомна станціябуде складатися з двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Генпідрядником виступає “Атомстройекспорт”, який входить в “Росатом”.

 

 “Росатом” хвалиться, що перший енергоблок Білоруської АЕС став першим діючим блоком новітнього покоління “III+”, спорудженим за російськими технологіями за кордоном. Два енергоблоки подібного типу експлуатуються на Нововоронезької АЕС і один – на Ленінградській АЕС.

 

Читайте також:

 У свою чергу, Литва, реагуючи на включення в електроенергетичну мережу Білоруської атомної електростанції (БілАЕС), що знаходиться лише в 50 кілометрах від Вільнюса, припинила пропуск “…комерційного потоку електроенергії з Білорусі”. Про це повідомила компанія — оператор електромереж Литви Litgrid.

 

 Свої дії Литва пояснює тим, що проект БілАЕС здійснювався з порушеннями міжнародних вимог у сфері ядерної енергетики. Парламент балтійської республіки оголосив станцію загрозою національній безпеці, а також законодавчо заборонив купівлю та експортний пропуск її електроенергії через свої електромережі.

 

Нагадуємо: