ЗА КРОК ДО ВІЙНИ

– І на яку країну цього разу відпрацьовуватиме Росія під час військових навчань “Кавказ-2020” та «Слов’янське братство-2020»?, – з такого запитання почалося сьогодні моє спілкування із знайомими побратимами.

 

 Сьомий рік триває Російсько-українська війна — пряме та опосередковане застосування збройної сили Російською Федерацією проти суверенітету та територіальної цілісності України. Внаслідок агресії народ України втратив близько 14 тисяч убитими, понад 70 000 поранених та покалічених як військових, так  і цивільних українців, майже 1,8 млн чоловік стали вимушеними переселенцями.

 

 Загальна площа окупованих Російською Федерацією  територій України становить 47 000 квадратних кілометрів, що дорівнює 12,8% території нашої країни. Захоплені росіянами території співвимірні з територіями таких європейських країн як Швейцарія – 41 290 кв.км, Нідерланди – 41 526 кв.км, Данія – 43 094 кв.км, Естонія – 45 226 кв.км.

 

 Агресія Російської Федерації проти України має поступальний поетапний характер. Після вдалого нападу і захоплення території, Кремль відразу пропонує «припинення вогню», «перемир’я», «відведення військ» чи щось подібне. А під час «оперативної паузи» активно  і цілеспрямовано готує сили, засоби до чергового нападу.

 

 Черговими вдалими військовими операціями після таких «оперативних пауз» виявилися військові навчання «Кавказ – 2008″ –  напад на Грузію із подальшою анексією частини території суверенної республіки. Наслідком військових навчань «Кавказ – 2012» стала фактична операція по захопленню Кримського півострова в лютому – березні 2014 року.

 

Читайте:

 

А ЩО ПІСЛЯ ГАРМАТИ? ПРО ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ГОЛОВНОГО ОЗБРОЄННЯ СУЧАСНИХ ТАНКІВ

 

 І от сьогодні в Російській Федерації розпочалося командно-штабне навчання (КШН) “Кавказ-2020”, яке триватиме з  21 по 26 вересня 2020 року на території Південного військового округу.

 

 Як стверджують у Кремлі це КШН має “завершити комплекс заходів оперативної і бойової підготовки Збройних Сил РФ”.

 

 Основні «військові ігри» мають відбуватися на полігонах Капустін Яр і Ашулук, а також в акваторіях Чорного і Каспійських морів. Навчання дозволять оцінити здатність Південного військового округу забезпечити військову безпеку на південному заході Росії, – повідомляє ТАСС.

 

Але хто ж загрожує Росії «на Південному Заході»?

 

 В умовах фактичної війни з Україною майже всі військові експерти схиляються до думки, що  прямим продовженням і логічним завершенням Російських КШН “Кавказ-2020” буде напад на Україну з метою чергового «відкушування» частини її території.

 

 Враховуючи те, що останнім часом майже не щодня російські ЗМІ прокручують тему зневоднення Криму, у поєднанні із міжнародною активністю деяких колабораціоністів Криму і Донбасу, можна припустити, що цього разу Росія націлилася на захоплення витоків Північно-Кримського каналу та греблі Каховського водосховища.

 

 В квітні 2017 року Україна повністю перекрила воду в окупований Крим. На кордоні материкової України з окупованих півостровом звели дамбу в якій все ж таки є «задвижка», яку в будь-який момент можна відкрити. І коли з Криму забереться останній окупант і півострів повернеться в Україну, вода відразу наповнить 300 кілометрів Північно-Кримського каналу.

 

  З 07 вересня 2020 року воду в деяких містах Криму почали подавати погодинно. Та й з цією водою проблеми. Нещодавно на півострові в водопровід потрапили нечистоти з вигрібних ям. Російські чиновники пояснили цей випадок самовільним будівництвом житлових будівель прямо на водогоні.

 

 Сімферопольське водосховище в окупованому Криму практично висохло. На фото із соцмереж видно, що води у водосховищі зовсім немає, а на її місці тепер ще зеленіє трава.

 

Читайте:

 

РОСІЯ ВИРІШИЛА ПОЖАЛІТИСЯ В ООН… НА УКРАЇНУ?!

 

 Звичайно, можна прокласти водогони від Дону та Кубані дном Азовського моря. Але вода – це не нафта чи газ, а мешканці Криму – не жителі Європи. Такий водогін буде коштувати дуже дорого порахували в Кремлі. Тому залишається єдиний «легший» спосіб – відірвати черговий  шматок від України, обізвавши його якоюсь «недоросією», ніж нести чергові витрати.

 

  На користь того, що Росія готує черговий напад на Україну свідчить і те, що з 21 по 23 вересня на території Білорусії, в безпосередній близькості від україно-білоруського кордону, теж заплановані військові навчання  за участю росіян – «Слов’янське братство-2020».

 

 16 вересня 2020 року Мінськ відвідала делегація російських військових на чолі з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу.

 

  А на тому тижні до Білорусі вже завершили передислокацію підрозділи 76-ої десантно-штурмової дивізії Повітряно-десантних військ ЗС РФ, які зараз знаходяться на полігоні “Брестський” в очікуванні початку спільних білорусько-російських тактичних навчань.

 

  Офіційні джерела повідомляють , що “в ході навчання військовослужбовці двох країн відпрацюють питання спільних дій при виконанні завдань по боротьбі з тероризмом, обміняються досвідом організації та ведення спеціальних дій при виконанні контртерористичних завдань”.

 

Читайте:

 

19 ВЕРЕСНЯ 2020 РОКУ РОЗПОЧАЛИСЬ ТАКТИЧНІ НАВЧАННЯ 196-ГО НОВОКАХОВСЬКОГО БАТАЛЬЙОНУ 124-Ї ХЕРСОНСЬКОЇ БРИГАДИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ

 

 Зважаючи на очевидну і неприховану загрозу для України від російських військових навчань «Кавказ – 2020»  та «Слов’янське братство-2020», НАТО спільно з ЗС України, розпочали безпрецедентну операцію морального тиску на Кремль, вказують експерти.

 

   «Зараз відбувається безпрецедентна в історії України, я навіть не пам’ятаю в історії НАТО, спільна операція з залякування РФ. Зараз це офіційна позиція ГУР Мінооброни України, що на цих навчаннях розробляється повномасштабне вторгнення в Україну. Це червона зона військової небезпеки і для цього ми з НАТО вперше проводимо спільну операцію. Подивіться на масштаб сил і засобів », – розповів журналістам військовий експерт Олексій Арестович, розкривши деякі подробиці спільної військової операції України і НАТО, яка дуже не подобається Кремлю.

 

Читайте:

 

МІНОБОРОНИ ШТРАФУВАТИМЕ СОЛДАТ ЗА ВОГОНЬ ПО СЕПАРАТИСТАМ

 

Експерт нагадав про появу стратегічних бомбардувальників США біля берегів Криму і імітаційних ударах по військових об’єктах на окупованому Росією півострові.

 

  «Супутникове угрупування переорієнтоване, кілька натівських кораблів перебувають одночано в Чорному морі, батальйон американських десантників, з 04 вересня 2020 року винищувачі-бомбардувальники Британії патрулюють повітряний простір над Одесою і Миколаєвом. Це безпрецедентно. Це все демонструє: не лізьте, бо  буде боляче. Цю зону ми захистили », – наголосив експерт.

 

  За словами Арестовича , всупереч заявам Кремля, ця співпраця є союзницької допомогою Україні, партнерством, а не зовнішнім управлінням.

 

  За останній місяць американські стратегічні бомбардувальники кілька разів «перевіряли» ситуацію в районі Чорного моря. Москві залишалося тільки спостерігати, тому що за міжнародними угодами Росія ніяк не може перешкодити подібним польотам біля своїх кордонів.

 

 Отже, ситуація вздовж всього російсько-українського кордону та узбережжя Чорного і Азовського морів вкрай загострилася. Росія обов’язково нападе – питання лише коли, де і на кого?

 

 Як вчить нас історія, всі і війни в історії закінчувалися не перемир’ям, а тільки капітуляцією однієї зі сторін та виплатою контрибуцій чи репарацій країною, яка війну програла.

 

  Це чітко потрібно мати на увазі всім, хто вважає, що з Росією можна “якось домовитись” чи “устал от войны”…

 

Юрій Корсунов, заступник голови ГО “Спілка ветеранів АТО” (м.Харків)