Вони зробили неможливе

  Семеро чоловіків із Житомира на другий день повномасштабного вторгнення, 25 лютого 2022 року, зробили неможливе: вивезли понад тисячу одиниць боєкомплекту з-під носа у ворога. Сміливці врятували понад 1000 ракет до комплексів «Стугна», «Корсар», «Нептун» та «Вільха». Про це йдеться у сюжеті “Факти ICTV”.


  Організував усе житомирський мисливець Віктор Олійник. Двома вантажівками вони дістались до складів з озброєнням, за кілька кілометрів від яких уже були позиції російських військ. Серед врятованих боєприпасів були ракети та комплектовання до таких сучасних видів озброєння, як “Стугна-П”, “Корсар”, “Нептун” та “Вільха”.


  Чоловіки знали, на ці цехи вже полювали окупанти. Через імовірність захоплення та ракетні удари по військових об’єктах, були мізерні шанси навіть дістатися до підприємства. Але вони доїхали й почали вантажити. 250-кілограмові снаряди до “Вільхи” вантажив 80-річний дідусь, який колись працював на складі електриком. Він під постійними обстрілами керував краном.

 

  Загроза була не лише із неба, оскільки під час перших рейсів екіпаж на своєму шляху зустрів російську ДРГ. Спочатку чоловікам вдалось вивезти понад тисячу ракет до протитанкових комплексів “Стугна-П” та “Корсар”. Потім було ще шість успішних виїздів – по ракети до системи залпового вогню “Вільха” та комплектовання до “Нептунів”.


   Після завантаження боєприпаси довелося везти майже два десятки кілометрів трасою Київ – Ковель, яку на той час активно прострілювали російські війська. Заповненні боєприпасами вантажівки їхали повільно та з вимкненим світлом.


  А невдовзі після того, як майже все було вивезено, у порожні склади прилетіли російські ракети.

 

  Зараз чоловіки кажуть, тепер найприємніше для них – дивитись відео з передової, як їхніми боєприпасами знищують російську техніку та наближають перемогу.