Володимир Зеленський запросив главу Китаю відвідати Україну, – Associated Press (доповнено)

  Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю кореспонденту The Associated Press у поїзді під час робочої поїздки до Сумської області. “Якщо путін відчує кров, відчує, що ми слабкі — він тиснутиме, тиснутиме і тиснутиме”, — заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю AP.

  Президент особливо підкреслив, що програш у семимісячній битві за Бахмут — найдовшій в цій війні, — буде, скоріше, дуже дорогою політичною поразкою, ніж тактичною. “Якщо Бахмут впаде – буде тиск як з боку міжнародної спільноти, так і всередині України… Наше суспільство відчуватиме втому і підштовхуватиме мене до компромісу з ними”, – вважає президент.

  “Якщо Україна програє битву за Бахмут, Путін “продасть цю перемогу Заходу, своєму суспільству, Китаю, Ірану”, щоб здобути міжнародну підтримку і змусити Україну піти на неприйнятні компроміси. “Ми не можемо тут втрачати, тому що війна складається зі невеличких перемог. Маленькі перемоги, маленькі кроки”, – заявив Зеленський.

  Президент України наголосив, що коли США продовжать допомагати Україні – ми переможемо.

  Під час інтерв’ю Володимир Зеленський запросив голову Китаю товариша Сі Цзіньпіна відвідати Україну. “Ми готові його зустріти в Україні. Я хочу поговорити з ним. Я мав з ним контакти е до повномасштабного російського вторгнення. Але за весь останній рік у мене не було з ним (Сі) жодного контакту”, – сказав Зеленський. 

  ДОПОВНЕНО: В Китаї позитивно відреагували на пропозицію Президента України щодо переговорів. Як повідомила речник МЗС КНР Мао Нін, говорити про конкретну дату зустрічі поки зарано, але пропозиція пана Зеленського оцінюється як позитивна. “Китай підтримує спілкування з усіма конфліктуючими сторонами, із Україною включно”, – сказала Мао Нін. Схоже КНР розглядає Україну не як суб’єкт міжнародного права, а як територію, яку “охопила криза”.

  НАГАДУЄМО:

Провалилась спроба росіян долучитись до розслідування вибухів на Північних потоках через Раду Безпеки ООН