Власний бізнес ветерана

Як ветеран АТО Євген Павленко зі Львова завдяки участі у проекті з розвитку бізнесу Міжнародної організації з міграції перетворив своє давнє захоплення у власну, корисну справу.

Технології озонування та еко туману широко застосовуються за кордоном, в Україні ж така практика починає набирати обертів. 

Озонування – це екологічно чиста технологія очищення, заснована на використанні газу – озону. Озон виробляється з кисню, що міститься в атмосферному повітрі. Після взаємодії з забруднюючими хімічними та мікробіологічними речовинами озон перетворюється в звичайний кисень. Озон ефективно видаляє найстійкіші запахи, а також знищує мікроорганізми, або позбавляє їх можливості ділитися.

Суть техніки очищення за технологією “еко туман” в тому, що особлива рідина, що дезодорує, заливається в спеціальний апарат, схожий на пароструминний, і розпилюється по салону автомобіля. Частки “сухого туману” дуже дрібні та проникають в усі порожнини і щілини, в оббивку. Вигідна відмінність “сухого туману” від стандартних ароматизаторів – те, що він не маскує неприємний запах, а повністю його усуває.

До участі в АТО будучи приватним підприємцем, Євген займався будівництвом  та надавав ремонтні і будівельними послуги. В кінці минулого року у нього різко погіршилося здоров’я,  виявили цукровий діабет. Лікарі заборонили фізичні навантаження, тому і вирішив почати щось нове. OZON Expert LVIV – це новий, цікавий проект. До запуску цього стартапу я вже мав поняття про озонування, адже перший озонатор я зробив своїми руками для власного будинку і зрозумів, що у Львові їх дуже мало, а попит на цей товар зростає. Під час участі в проекті із підтримки ветеранського бізнесу я підготував та успішно захистив свій бізнес-план, отримавши промислове обладнання для озонування та обробки еко туманом. Зараз по нас вдарив  карантин: школи, кафе, садочки не працюють, відповідно значно менше клієнтів, але помалу розвиваємося, пропонуючи послуги із озонування приміщень (квартири, офіси, кафе, перукарні, спортзали) та авто. Дуже важливо, що озонування – це абсолютно екологічно чиста технологія. З’єднавшись з мікробіологічними і хімічними забруднювачами, озон їх повністю і безповоротно знищує, а після цього перетворюється в кисень, – розповідає Євген Павленко.

Дана технологія досить проста і займає небагато часу. У кімнаті встановлюється генератор озону — озонатор, він програмується та на ньому налаштовується таймер. Варто зазначити, що під час процедури озонування, людей і тварин в приміщенні не повинно бути, а двері в кімнату повинні бути зачинені. Генератор розпилює озон високої концентрації по всьому периметру кімнати. Після припинення роботи, в приміщенні можна буде знаходитись приблизно через годину. Саме такий час необхідно для переходу залишкового озону в кисень та провітрювання. Озонатор працює у багато разів ефективніше будь-яких інших дезінфекторів, причому на відміну від них не дає токсичних побічних ефектів. Він знищує алергени в повітрі приміщень і, як доведено вченими, є необхідним для нормального функціонування організму людини і тварин. Діючи на молекулярному рівні, озон здатний дійсно повністю, а не частково знищити бактерії, віруси, грибки, цвіль, а також всі неприємні запахи. Якщо вас хвилює питання, як прибрати мікроби скористайтеся методом озонування. Озон знищує їх в 300 разів швидше, ніж будь-які інші дезінфектори.

Озонуванням можна обробляти будь-яке житлове та нежитлове приміщення,  салони автомобілів, таксі, автобуси, спеціалізовану техніку: машини швидкої допомоги, машини пожежної та аварійної служби, ресторани, кафе, бари, кухні, а також дошкільні установи і школи, лікарні, пральні.

 

 Проект «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей» впроваджується у трьох пілотних областях: Київській, Дніпропетровській та Львівській. Його мета — сприяти Уряду України в наданні допомоги ветеранам конфлікту на сході України та їхнім родинам задля ефективної реінтеграції до цивільного життя, а також активної участі в соціально-економічному розвитку громад. Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції. Виконавчий партнер проекту – ГО Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL.