Віртуальна боротьба, реальні перемоги: в Україні відбуваються унікальні «Онлайн-ігри нескорених 2.0»

 Змагаються ветерани у шести видах спорту: легка атлетика, паверліфтинг, стрільба з лука, плавання, веслування на тренажері та велоспорт. Імена переможців будуть названі вже 6 грудня у прямому ефірі на соціальних платформах Invictus Games Team Ukraine у фейсбуці та YouTube.

 

 З огляду на карантинні обмеження, онлайн-формат проведення Ігор є чудовою альтернативою звичним змаганням та ефективним засобом реабілітації для поранених бійців.

 

Проект здійснюється в межах підтримки Посольства США в Україні. Співорганізатори онлайн-змагання: Міністерство у справах ветеранів, благодійний фонд «Повернись живим» та Центр стратегічних комунікацій “StratCom Ukraine”.

 

 «Ці ігри – принципово новий досвід для України, адже вперше мультиспортивні змагання відбуваються в онлайн-режимі. Кожен з учасників обирає найзручніші для себе день та час, самостійно чи за допомогою асистентів фіксує досягнення, записує відеоролик та відправляє все організаційному комітету. Раніше планувалося, що 22 жовтня прийом заявок буде закрито, але ми вирішили продовжити цей термін до 1 листопада. Залишити заявку на участь можна на сайті Invictus Games Team Ukraine, – розповідає представник благодійного фонду «Повернись живим» Тарас Шпук. – Наразі ми вже маємо більше сотні учасників, а це значить, що захисники, які отримали поранення чи травми у зоні бойових дій, навіть не думають опускати руки».

 

Тарас Шпук

 Важливий нюанс, на який звертають уваги організатори Ігор нескорених 2.0 – відсутність спеціальних вимог до обладнання, на якому виступають учасники. Це зроблено для того, щоб спорт став максимально доступним для людей з обмеженими можливостями. Усі види спорту в цих змаганнях – адаптивні, тобто учасники змагатимуться зі «спортсменами» з подібними травмами.

 

 Загалом, до участі запрошуються ветерани та чинні військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які були поранені, травмовані або захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій ООС або в ході миротворчих операцій за участю України з 1991 року. Також організатори пропонують взяти участь у змаганнях членам тогорічних збірних України в Іграх нескорених.

 

 Проєкт здійснюється Центром стратегічних комунікацій ‘Стратком Україна’, в межах підтримки Посольства США в Україні, Міністерства у справах ветеранів, та благодійного фонду «Повернись живим».

 

 Нагадаємо, що цьогорічні Ігри Нескорених, які були заплановані на 9-16 травня, були перенесені на 2021 рік у зв’язку з пандемією COVID-19. Було вирішено, що Міжнародні змагання Invictus Games The Hague 202One пройдуть 29 травня – 5 червня 2021 року у Гаазі. Збірна України візьме участь у цих змаганнях вже втретє.

 

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС

 

Нагадуємо: