Віктор Орбан закликав не допустити контрнаступу ЗСУ, а Бен Уоллес вважає, що наступ буде успішним

В ефірі радіо Kossuth угорський прем’єр Віктор Орбан назвав анонсований контрнаступ ЗСУ “бійнею” і підкреслив, що це призведе тільки до нових жертв з боку України, оскільки сторона, що обороняється, зазнає менше втрат. “Перш ніж українці почнуть контратаку, ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб добитися припинення вогню та початку мирних переговорів”, – висловив В.Орбан.

  “Нехай зателефонує своєму другові і попросить його вивести війська”, – прокоментував заяву В.Орбана Радник голови Офісу президента М.Подоляк. Він назвав заяву угорського прем’єра абсурдними, які ображають цінності Європейського союзу та міжнародного права загалом.

  “Якщо прем’єр-міністр Угорщини справді хвилюється про втрати – нехай зателефонує своєму “другому путіну” і попросить, щоб російські збройні формування вийшли за межі міжнародно визнаних кордонів України. І тоді війну буде закінчено”, – сказав Подоляк.

   Радник глави Офісу президента України також запитав: – А чи чув хтось подібні заяви Орбана на адресу росії?

  На відміну від прем’єр-міністра Угорщини, Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес вважає, що ЗСУ можуть деокупувати Крим цього року. В інтерв’ю виданню The Washington Post Уоллес підкреслив, що живу силу закликати можна, але військова техніка просто так “не начарується”. Він висловив упевненість у тому, що ЗСУ можуть деокупувати Крим цього року.

  Міністр оборони Великобританії додав, що країнам НАТО потрібно бути готовими до будь-якого варіанту розвитку подій усередині Росії після її поразки, оскільки путін, ймовірно, не усвідомлює весь масштаб проблем, з яким стикається Росія, все ще вірячи у можливість перемоги у війні з Україною. На думку Бена Уоллеса, путін продовжуватиме кидати в багаття війни живу силу до свого остаточного краху.

Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес

НАГАДУЄМО:

Ветерани АТО вимагають встановлення порядку демобілізції