Військовий медик Віталій Турпітько: «Настав час взяти долю громади у власні руки, щоб наші діти пишалися своєю малою Батьківщиною…»

 Бойовий загін учасників АТО/ООС на Полтавщині дуже різноманітний за своїм складом.  Зокрема, серед ветеранів-фронтовиків ви зустрінете чимало людей,  небайдужих не тільки до проблем, які болять самим учасникам бойових дій, але й всім мешканцям громад, на території яких вони самі проживають. І вирішити які місцева влада з різних причин не може. Тоді до справи стають фронтовики, яким наскучили нескінченні чиновницькі обіцянки і безпорадність місцевих управителів з їхньою роботою про людське око. Замість порожніх слів вони засукують рукава і разом з однодумцями організують, приміром, толоку…

 

 Один з таких ентузіастів – «атовців» 52-літній Віталій Турпітько проживає у приміському селі Копили, що поряд з Полтавою. Він – завідувач амбулаторією загальної практики сімейної медицини, депутат Полтавської районної ради. На фронтову стезю у серпні 2014 року став, вже маючи неабиякий досвід служби і звання старшого офіцера запасу. Правда, після призову до війська майору внутрішньої служби, колишньому начальнику медичної частини Полтавського СІЗО, армійську службу довелося починати у званні… лейтенанта. Спеціальне звання «майор» у військкоматі не взяли до уваги і відправили В. Турпітька на фронт молодшим офіцером. Правда, вже незабаром на погонах  начальника медичного пункту третього батальйону 72-ї ОМБ (на цю посаду призначили лікаря – авт.) заблищала ще одна маленька зірочка. З серпня по грудень буремного 2014 року, коли він служив в АТО, старший лейтенант В. Турпітько надивився багато всякого. Були Іловайськ, десятки поранених, яким надавав медичну допомогу просто у польових умовах… А коли повернувся додому, знову став до звичної справи – роботи медика.

 

 2015-го року В. Турпітька обрали до Полтавської райради. П’ять років депутатства, баталії в сесійній залі, робота з виборцями тощо багато чому навчили фронтовика. Головному  – вмінню слухати односельців, докладати всіх зусиль до вирішення проблем, з якими ті приходять до «свого» депутата, і не обіцяти нічого такого, чого не можна виконати. Крім райради його обрали ще і головою Громадської спілки «Координаційна Рада громадських організацій учасників АТО», яка об’єднала 16 організацій фронтовиків Полтавщини. Поміж них і створена з ініціативи В. Турпітька  ГО «Братерство учасників АТО Полтавщини». Фронтовик до кожної справи, яку розпочинав, завжди ставився дуже відповідально і звик працювати на кінцевий результат. Так вийшло і з громадською роботою і виконанням обов’язків депутата райради. Про потреби своїх виборців медик дізнавався не з розмов у кулуарах сесійної зали, чи критичних публікацій у місцевих газетах, а безпосередньо від односельців. Саме такий стиль роботи і допоміг депутату завоювати у односельців авторитет людини обов’язкової і відповідальної.

 

 Свого лікаря жителі сільради звикли бачити не тільки в амбулаторії, але й поміж людей, яких той гуртував для реалізації проектів, спрямованих, приміром,  на покращення інфраструктури  та впорядкування території сіл, які входять до Терешківської ОТГ. З ініціативи депутата-фронтовика  в селах сільради зроблено дуже багато, чого від чиновників чекали роками. Благоустрій території, облаштування  дитячих майданчиків – простору матері і дитини, регулярне прибирання сміття, закладка Алеї героїв, розведення фазанів, яких потім випускають на волю до найближчого лісу,  будівництво насосної станції і водяної свердловини, організація толок тощо. І скрізь жителі бачать свого депутата, який власним прикладом надихає односельців на роботу задля добробуту громади.

 

 «Я вже давно зрозумів, що тільки особистий приклад, наполегливість у досягненні поставленої мети, залучення всіх можливих ресурсів тощо, допоможуть депутату завоювати авторитет у виборців, –  ділиться  В. Турпітько. –  Депутат райради, здається, не має великих повноважень і матеріальних ресурсів для вирішення проблем свого виборчого округу. Але і він, якщо працюватиме чесно і заради людей, може і повинен зробити для громади багато з того, що від нього чекають. Якщо наполегливо стукати у двері, то тебе обов’язково відкриють…».

 

 А стукати у двері чиновницьких кабінетів депутату доводиться дуже часто, бо від посадовців нині залежить все ще дуже багато. Приміром,  «атовець» вже давно домагався від влади району встановити світлофор на небезпечній і жвавій ділянці автотраси «Київ-Харків», яка проходить поряд з селищем Копили і на яку його жителям доводиться виїжджати з нерегульованого перехрестя.

 

Читайте:

 «Склалася така ситуація, що на виїзді з Полтави на трасі «Київ – Харків» у районі  нашого села Копили є дуже небезпечне місце. Там щомісяця трапляються два-три ДТП. Місяць тому сталася чергова,  дуже резонансна аварія, вирізали людину з автомобіля. Проблема у тому, що машини не можуть безпечно виїхали на цю автодорогу через дуже жвавий рух транспорту. Там немає світлофора чи інших засобів регулювання руху. Переписка депутатів Терешківської ОТГ із обласною владою результату не дала…», – пояснює суть проблеми депутат.

 

 Довелося В. Турпітьку, якого обрано і до колегії Полтавської облдержадміністрації, стукати у двері губернаторського кабінету, щоб розповісти особисто голові Полтавської ОДА Олегу Синєгубову про проблему і передати «в руки» звернення депутатів Терешківської ОТГ та Полтавської райради щодо вирішення проблеми із світлофором.  Керівник регіону пообіцяв взяти вирішення проблеми на свій контроль і долучить «Укравтодор».

 

Не залишає поза увагою фронтовик і діяльність громадських організацій, в яких об’єднані фронтовики області і району.  Приміром, днями  першому відокремленому батальйону морських піхотинців 36-ої бригади активісти передали автомобіль ГАЗ-66, який придбали і відремонтували за гроші спонсорів.

 

«Це вже четвертий автомобіль, який ми передаємо на фронт за роки АТО/ООС. Справа у тому, що на війні вони відпрацьовують свій ресурс дуже швидко, – пояснює В. Турпітько. – Перший автомобіль ми купили для батальйону «Айдар» – легковий командирський УАЗ. Потім 16-й мотопіхотний батальйон отримав від нас автономну автолазню. 108-му реактивному полку  поставили УАЗ, який у війську називають «таблетка». У них до цього в розвідці не було жодного легкового автомобіля…».

 

Коли почалася підготовка до виборів, що пройдуть в Україні 25 жовтня, односельці і друзі неодноразово радили В. Турпітьку балотуватися кандидатом на посаду голови Терешківської ОТГ.   Створена у 2018 році об’єднана територіальна громада об’єднала дві сільради на території яких розташовані 13 сіл, в яких проживають майже дев’ять тисяч жителів. У тому числі і рідне село «атовця». Посада відповідальна, адже від керівника ОТГ залежить подальший розвиток територій об’єднання. Або її занепад…  Свою згоду балотуватися на цей пост військовий медик дав не одразу. Варто було зважити не тільки на свої можливості і здатність керувати ОТГ, але і на думку людей. Але рішення таки було прийнято.

 

Читайте:

 «Сьогодні можу вже офіційно повідомити, що став кандидатом на посаду голови Терешківської ОТГ. Цього разу йду тільки за перемогою разом із сильною командою однодумців, котра об’єднана бажанням розвивати громаду!, – написав днями на своїй сторінці у ФБ В. Турпітько. –  Кожного дня наші мешканці звертаються до мене з проханнями та проблемами, адже знають, що я їх почую. Але все складніше розв’язувати ці питання без підтримки чинної влади. Протягом чотирьох років я реалізовую проекти, що необхідні Терешківській ОТГ, шукаю спонсорів, небайдужих, залучаю кошти районного бюджету. Я впевнений, що настав час змінити ситуацію та взяти долю нашої громади у власні руки. За вашої підтримки ми зможемо створити сильну ОТГ, щоб наші діти пишалися своєю малою Батьківщиною…».

 

 У планах кандидата-фронтовика в разі обрання зробити багато потрібних селянам справ. Перш за все, впорядкувати інфраструктуру сіл, навести лад в школах, полегшити життя пенсіонерам, наблизивши до літніх людей соціальні служби, підвищити якість медичних послуг, яку надають жителям ОТГ в амбулаторіях, посилити військово-патріотичне виховання молоді тощо. На вибори учасник бойових дій іде, маючи чималий досвід депутатської роботи і наполегливість у досягненні поставленої мети. Фронтовик розраховує на підтримку  однодумців, які згуртувалися в навколо нього, що стане умовою плідної роботи заради добробуту громади.

 

Олександр Брусенський, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: