Грузія і США домовилися про військове партнерство

  Грузія і США підписали меморандум про військове партнерство. Документ підписали міністр оборони США Ллойд Остін і глава грузинського оборонного відомства Джуаншер Бурчуладзе, інформує Voice of America.

 

  Сторни домовилися про те, що в довгостроковій перспективі США буде надавати допомогу Грузії, зокрема в поліпшенні її обороноздатності, стримуванні зовнішної агресії та подоланні шляху до євроатлантичної інтеграції.

 

“Ця ініціатива стане центральним елементом співпраці між Міністерством оборони США, з одного боку, і Міністерством оборони Грузії, і Силами оборони Грузії, з іншого. Це знаменує собою дійсно новий захоплюючий етап у двосторонньому співробітництві в галузі безпеки між нашими країнами. Ми обов’язково скористаємося оборонною програмою Грузії і продовжимо підтримувати інституційні реформи в оборонному секторі. Підсилюйте здібності та навички, необхідні для ефективного стримування та захисту. Ми також будемо підтримувати можливість взаємодії Грузії з НАТО”, – заявив Ллойд Остін.

  Глава Пентагону також повідомив про “непохитну підтримку” територіальної цілісності Грузії з боку Сполучених Штатів і закликав Росію виконати взяті на себе зобов’язання при підписанні Угоди про припинення вогню в 2008 році, після російсько-грузинської війни. Зокрема, дана угода передбачає відведення російських військ на довоєнні позиції і забезпечення доступу міжнародних організацій в окуповані Російсьькою Федерацією райони Грузії.