Війною в Україні призначили керувати генерала армії Сергія Суровікіна

  Командувати російським об’єднаним угрупуванням у війні проти України Сергій Шойгу призначив генерала армії Сергія Суровікіна. Про це  повідомило  Міністерство оборони РФ.

 

  Під його безпосереднім керівництвом напередодні призначення знаходилася частина російських військ в Україні – рашистське угруповання військ “Південь”.

 

Генерал армії Сергій Суровікін має значний список злочинів


   Народився Суровікін 11 жовтня 1966 року в місті Новосибірськ, РРФСР, СРСР. У 1987 році із золотою медаллю закінчив Омське вище загальновійськове командне училище імені М.В.Фрунзе. Після закінчення училища проходив службу на посаді командира мотострілецького взводу, командира мотострілецької роти у 2-й гвардійській мотострілецькій дивізії.

 

  У 1989 році відзначився на навчаннях, відігнавши охоплену вогнем та споряджену боєкомплектом БМП від скупчення військовослужбовців.


Під час “Путчу ДКНС/ГКЧП” у серпні 1991 року, в званні капітана виконував обов’язки командира 1-ого мсб 2-ої гв.мсд. Батальйон у складі 20-ти БМП-1 та БРДМ-2 був за наказом ГКЧП був відправлений для виставлення комендантських постів на “Садовому кільці” у Москві. В тунелі на Садовому кільці в ніч із 20 на 21 серпня колону було зупиненили барикади. Суровікін вимагав у мітингарів пропустити колону і зробив попереджувальні постріли з табельної зброї. Потім з частиною колони (12 бойових машин) він прорвався через “барикади” і втік з місця конфлікту.

 

  Внаслідок стрілянини загинули троє молодих людей: Дмитро Комар (розчавлений гусеницями БМП), Ілля Кричевський та Володимир Усов (смертельні вогнепальні поранення). Після поразки ДКНС Суровікін був заарештований, близько 7 місяців перебував під вартою під час слідства. Потім звинувачення було знято і Суровікін був не просто звільнений, а підвищений у званні за власним наказом президента Росії Бориса Єльцина.

 

Дмитро Комар, Ілля Кричевський та Володимир Усов – загинули в серпні 1991 року в Москві.

   Під час навчання у Військовій академії імені М. В. Фрунзе у вересні 1995 року був визнаний військовим судом Московського гарнізону винним у пособництві в придбанні та збуті, а також носінні вогнепальної зброї та боєприпасів без відповідного дозволу. Його засудили до одного року позбавлення волі умовно, але незабаром звинувачення зняли і судимість погасили.


У 1995 році він з відзнакою закінчив Військову академію імені М.В.Фрунзе. Після академії служив у Таджикистані командиром мотострілецького батальйону, потім начальником штабу 92-го мотострілецького полку, начальником штабу та командиром 149-го гвардійського мотострілецького полку, начальником штабу 201-ї мотострілецької Гатчинської дивізії.


  З 2004 по 2005 рік – командир 42-ї гвардійської мотострілецької дивізії (Чечня, Друга війна); у 2005—2008 роках — начальник штабу — перший заступник командувача 20-ї гвардійської загальновійськової армії (Вороніж); з квітня по листопад 2008 року – командувач 20-ї гвардійської загальновійськової армії.

 

   З березня по грудень 2017 року – командувач Угрупуванням військ Збройних сил Росії в Сирії. Указом президента Росії 31 жовтня 2017 року генерал-полковника Сергія Суровікін призначено на посаду головнокомандувача Повітряно-космічними силами Російської Федерації. 28 грудня 2017 року президент Росії Володимир Путін вручив генерал-полковнику Суровікіну Золоту Зірку Героя Російської Федерації.


  З січня по квітень 2019 року – продовжив командування Угрупуванням військ Збройних сил Росії в Сирії. 16 серпня 2021 року указом президента Володимира Путіна присвоєно військове звання генерал армії.


  24 червня 2022 року Міноборони Росії заявило, що Суровікін як командувач Південної групи російських військ “керував оточенням угруповання ЗСУ” в н.п.Гірське та Золоте Луганської області.

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова