Припинення  активності дій у Карабахському конфлікті пов‘язане не тільки з перемовинами, а й із «снарядним голодом» у обох сторін.

Про це пише у своєму Facebook Сергій Кривонос.

 

 Вірменія,  немає свого власного виробництва  снарядів і взагалі  боеприпасів, тому дуже швидко закінчились військові запаси, оперативні запаси,  а стратегічних запасів немає взагалі.

 

 Азербайджан,  активно використовував арт системи калібру 152, 155 мм та арт системи калібру 122 мм.  У Азербайджані теж відсутнє  власне виробництво  снарядів, але я впевнений, що вони максимально прискорять виправлення цього,  та розгорнуть освоєння виробництва снарядів.

 

 В 2012 -2013 роках «завдяки зусиллям» керівництва Генерального штабу  Збройних Сил України, ми власними руками знищували сотні тисяч боєприпасів, особливо великих калібрів. Щоденно,  на ранкових нарад в ГШ,  заслуховувалися доповіді від керівників  оперативних командувань, командирів артилерійських частин про розстріляні в пустоту снаряди. І це дійство,  йшло не один місяць і не один рік. Це ж стосувалось і реактивних снарядів до наших Градів, Ураганів, Смерчів.

 

 Нас навмисно послабляли, і ми власними руками зробили себе слабкими в арт напрямку. Крім того,  розстріл снарядів такими темпами привів до зменшення ресурсу каналів стволів, а ствол в гарматі –  це як хребет у людини. Питання розслідування винних у цьому дійстві, поки не піднято, хоча це диверсія найвищого  розряду!!!

 

 Плюс до того додали «в мінус» пожежі на арсеналах, базах і складах.

 

 Висновок один: питання збільшення спроможності власного виробництва  артснарядів різних калібрів, є питанням стратегічного рівня!

 

 Закупівля на рівні декількох тисяч,  абсолютно не вирішить питання накопичення запасів, і є ще питання по якості снарядів, які закуповувались останні роки.

 

 Є завод Артема,  але це не значить,  що ми використовуємо його, відповідно до спроможностей. Ми, чомусь, не вчимося на власному досвіді, воюючи вже сьомий рік. А от досвід інших -Азербайджану/Вірменії, – може стати нам в нагоді. Питання повномасштабних дій на Донбасі актуально (і не тільки на Донбасі).

 

 Моя позиція полягає в тому,  що ми повинні бути готові до відбиття будь яких агресивних дій ворога з будь якого напрямку, а для цього у нас повинні бути відповідні накопичені ресурси – снаряди не консерви, терміни зберігання значно більше.

 

 Питання збільшення випуску боєприпасів в повному  циклу власного виробництва це питання – національної безпеки.

 

 Ще рік назад,  заступник голови Офісу Президента “відфутболив” питання будівництва заводів з виробництва боєприпасів на території України. Рік втрачено, але можливості є – досі інвестори та партнери України чекають на рішення. Чекаємо, може дійде, що рішення має бути прийняте!!!

 

 Хочеш Перемоги і миру – роби країну сильною безпеково та економічно, а Народ  – спроможним захищати власну хату, вулицю місто, район, область, Україну! Тоді точно ніхто до нас не полізе…

 

Разом до Перемоги!

 

Сергій Кривонос

 

Нагадуємо:

Слідкуйте за нами

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Михайло Забродський. Інтерв’ю про нову армію, старі проблеми та велику політику
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial