Відбувся перший випуск військових капеланів, – Ганна Маляр

  В Україні у храмі Святої Софії Премудрості Божої відбувся перший випуск військових капеланів. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

  “Сьогодні без перебільшення історична подія!… Мала честь вручати перші дипломи нашим військовим священнослужителям”, – прокоментувала подію заступниця міністра оборони.

  “Нам потрібна велика армія капеланів, людей світла і сильного духу, котрі будуть підтримувати українських захисників і захисниць. На фронті стає зрозуміло, що невіруючих бійців немає”, – зазначила Маляр.

  Варто нагадати, що 04 жовтня 2022 року в ЗСУ розпочала роботу Служба військового капеланства. 30 листопада 2021 року Верховна Рада ухвалила закон про Службу військового капеланства. Законом встановлено, що Служба військового капеланства – окрема структура у складі ЗСУ, Національної гвардії.

  Військовим капеланом може стати громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації. Обов’язковою вимогою для зайняття посади військового капелана є наявність вищої богословської освіти. Військові капелани проходять навчання у навчальному центрі ЗСУ, Нацгвардії та ДПСУ.

  НАГАДУЄМО:

Петиція на підтримку законопроєкту N9142 вже зібрала більше половини від необхідної кількості голосів