Відбулася зустріч Ради Ветеранів з Міністром у справах ветеранів

Представники регіональних громадських об’єднань ветеранів – Рада Ветеранів, зустрілися з Юлією Лапутіною, міністеркою у справах ветеранів, її заступниками та іншими представниками Мінвету.

 

Зустріч почалася з обговорення спадку колишнього міністра у справах ветеранів Сергія Бесараба.

 

Ветерани відзначили, що за час роботи міністра Бесараба (а це майже рік!) практично нічого для ветеранів не було зроблено – як на всеукраїнському рівні, так і у регіонах. З огляду на це, одним із найпоказовіших прикладів саме такого розвитку подій для ветеранської спільноти стало призупинення оформлення земельних ділянок учасниками АТО.

 

 

 

 

Це, в свою чергу, напряму пов’язано з втіленням земельної реформи та передачі земель місцевим громадам. Внаслідок цього процес виділення атовцям землі практично зупинився – а ще більше 200 тисяч воїнів-захисників нашої держави ще й досі не використали це гарантоване законами України право на безкоштовне отримання земельної ділянки. Про це доповів Віктор Байдачний, представник Дніпропетровської області у Раді Ветеранів – у минулому радник голови Держгеокадастру з питань АТО.

 

Вирішити цю проблему мало прийняття Верховною Радою законопроекту 3012-2, за яким атовцям передбачалося виділення 30% земель із загального обсягу земельних масивів ДП, адже останні мають бути ліквідовані.

 

Але, за словами атовців, Міністерство у справах ветеранів за часів колишнього міністра Сергія Бесараба реально відсторонилося від лобіювання інтересів ветеранів, та і взагалі від будь-якої взаємодії із ветеранською громадою – посилаючись на карантинні обмеження. І про долю атовців, тих, хто ще не зміг отримати земельну ділянку – просто забули, у аграрний комітет ВР та безпосередньо депутатам з міністерства не надходило жодних звернень…

 

 

 

 

Серед іншої проблематики у регіонах згадувалися ситуація навколо створення військових меморіалів, безкоштовного проїзду, відшкодування витрат на медичне обслуговування для атовців. Також відмічали недолугість існуючого законодавства, за яким питання надання українського громадянства учасникам війни на сході – громадянам інших держав, які воювали за Україну, не вирішується вже на завершальній стадії у міністерстві юстиції роками!

 

Деякі виступи ветеранів були вкрай емоційними – адже кількість невирішених проблем просто зашкалює. Голова Ради Ветеранів Володимир Лагута ж відмітив, що спільнота учасників АТО сподівається, що нова міністерка Юлія Лапутіна відновить відкритий діалог з ветеранами – і він буде конструктивний.

 

 

 

У свою чергу міністер зазначила, що будь-який відкритий діалог має відбуватися в атмосфері довіри – і саме це є запорукою ефективного співробітництва державних установ та ветеранських об’єднань.

 

Тож учасники вирішили змінити формат зустрічі – ветерани і представники міністерства у справах ветеранів сіли в коло і кожен з них звернувся до міністра із основними проблемами свого регіону. Серед таких були: пасивність чи ворожість місцевої влади, дуже повільне втілення проекту Е-ветеран, повернення відверто сепаратистських осіб та їх поплічників у політичне та суспільне життя – все те, з чим зараз зіштовхуються організації ветеранів безпосередньо на місцях.

 

 

Після дискусії Юлія Лапутіна відзначила, що подібна напруга цілком зрозуміла. “Важливо, щоб дискусія залишалася конструктивною. А те, що вона гостра – це зрозуміло, адже ветерани – це чи не найактивніша в Україні спільнота” – заявила міністр.

 

Нагадуємо: