Ветерани подали в суд на міськраду через проблеми з пільговим проїздом. Як просувається справа?

Голова Харківського обласного відділення “Спілки ветеранів АТО” юрист Віктор Волчелюк розказав нам про найгарячішу справу цього літа – конфлікт Харківської міської ради та ветеранської спільноти навколо пільгового проїзду в комунальному транспорті.

 

Проблемним стало рішення Харківської міської ради № 419/16 та зміни до нього, затверджені Рішенням Харківської міської ради № 1009/18. Справа в тому, що  з 01.03.2020 у місті почав працювати електронний квиток для проїзду у міському електротранспорті. Він обмежує кількість поїздок як ветеранам війни, так і іншим пільговим категоріям громадян.

 

 

Віктор Волчелюк пояснює нам в чому проблема ініціативи міськради- він просто напросто суперечить існуючому законодавству, а саме Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” № 3551-ХІІ від 22.10.1993р.

 

Читайте також:

 

Що потрібно ветеранському бізнесу – відповідає «полуничний стартапер», багатодітний батько, доброволець Микола Стецьків

 

“Міська влада пішла шляхом найменшого супротиву і вирішила підтримати не пільговиків, а підприємців-перевізників… Рішення Харківської міськради встановлює певні обмеження по кількості поїздок для одного ветерана, тобто він за цією карткою зможе проїхати певну кількість разів. А у законі від 1993-го року, навпаки не вказано будь-яке кількісне обмеження, там просто чітко вказано, що проїзд має бути безкоштовним” – пояснює позицію атовців пан Волчелюк.

 

Дізнавшись про таке рішення, “Спілка ветеранів АТО” подала до міськради лист, в якому повідомлялося про те, що рішення депутатів банально порушує закон. Міськрада відповіла на лист ветеранів, але відмовилась скасовувати своє рішення.

 

“Ми вказали в позові про їх бездіяльність, тому що вони, розуміючи протиправність рішення сесії міськради пішли на порушення законодавства і коли ми їм на це зауважили, вони показали свою бездіяльність, у зв’язку з чим ми змушені звертатись до суду” – розказав пан Волчелюк.

 

Тож ветерани вирішили звернутися до Харківського адміністративного окружного суду з заявою.

 

«Ми позивалися стосовно бездіяльності міськради, яка навіть не подумала поворушити пальцем і перевірити своє рішення на предмет відповідності законодавству… Але суддя відмовила нам в задоволенні нашого позову… Вона спиралася на якісь вельми абстрактні формулювання, щось про те, що ветеранська організація, мовляв, не представляє в достатній мірі потерпілих, далі якісь розпливчаті посилання на щось…» – говорить Волчелюк.

 

Тож довелося подати нову позовну заяву – відтепер уже від імені самих потерпілих пільговиків-ветеранів. «Ми переможемо їх» – обіцяє пан Волчелюк.

 

 

Ветеран Анатолій Козловський, заступник Віктора Волчелюка, представляв ветеранів у спеціалізованій робочій групі з цього питання. 

 

“Проблема, через яку міськрада зайняла цю позицію, полягає в тому, що раніше проїзд компенсували за рахунок державних коштів… А зараз міськрада сама платить за все. Були пропозиції стосовно того, щоб Мінінфраструктури платили місто хоча б за електроенергію, щоб якось компенсувати ці витрати, але зараз все зависло в повітрі” – пояснює Козловський.

 

Тож воз і нині там, а поки ветерани, які проливали кров за цю країну, позбавлені своїх базових прав, які їм ця країна і обіцяла.

 

Читайте також:

 

Моя маленька Незалежність – що може розказати про нас 29-й День народження України