Ветеранам війни збільшать соціальні пільги

Днями у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни».

24 березня документ було передано на розгляд до профільних комітетів парламенту.

Що отримають ветерани війни, учасники АТО внаслідок ухвалення цього законопроєкту? Які новації в ньому запроваджені? За роз’ясненнями АрміяInform звернулася до співавтора документа, першого заступника голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народного депутата Михайла Цимбалюка.

– Передусім законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни» (№ 3238) має на меті збільшити розміри пільг, які передбачені ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту», та визначити чіткі терміни виділення земельних ділянок ветеранам війни», – підкреслив Михайло Цимбалюк.

За словами співавтора законопроєкту, документом, зокрема, передбачено:

– позачергове забезпечення лікуванням ветеранів війни за кордоном, у випадках, коли медична допомога не може бути надана у закладах охорони здоров’я України;

– збільшення розмірів пільг для ветеранів за житлово-комунальні послуги, газ та побутове пічне паливо та пенсійних виплат;

–  збільшення загальної площі, на яку ветеранам війни надають пільги;

– збільшення кількості пільгових поїздок ветеранів війни у громадському та міжміському транспорті;

– доповнити чинний Закон України окремою статтею, яка надає можливість ветеранам отримати гарантовану державою земельну ділянку або отримати компенсацію за належну земельну ділянку.

Як підкреслює народний депутат, новим документом також передбачається доручити Кабінету Міністрів України затвердити план заходів щодо недопущення приховування податків і зборів у тіньовому секторі економіки та в офшорних зонах, що дасть можливість збільшити надходження до зведеного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

«Цей законопроєкт є життєво необхідним насамперед для тих бійців, які з 2014 року жертвували власними життями та здоров’ям і берегли та відстоювали цілісності нашої країни. Тим більше, що в останні роки знизився рівень соціального захисту ветеранів війни, оскільки затверджені розміри прожиткових мінімумів і мінімальної пенсії за віком удвічі зменшені щодо фактичних розмірів за методологією, а в результаті занижені розміри пенсійних виплат, різної державної допомоги ветеранам війни, підвищено розмір плати ветеранів за житлово-комунальні послуги, побутове паливо та газ, а також катастрофічно збільшилися ціни на споживчі товари для населення, ціни на медикаменти, які необхідні для лікування ветеранів війни», – резюмував Михайло Цимбалюк.

Віктор Крук