Ветеран надає психологічну допомогу побратимам та їхнім родинам

«Коли у вас болить зуб, ви звертаєтеся до лікаря, так само має бути і з психологічними проблемами», – говорить колишній боєць 46-го ОШБ «Донбас-Україна» Тетяна Чудновець (позивний «Подоляночка»).

 

За словами жінки, у нашому суспільстві до психологів здебільшого ставляться з певним упередженням. Особливо це стосується ветеранів, які після пережитого на фронті стресу, вкрай важко йдуть на контакт.

 

Тетяна Чудновець переконує, що розповсюджені міфи про те, що психологічна допомога потрібна лише психічно хворим людям; що власні емоційні проблеми не потребують аналізу спеціаліста; що їх можна і варто вирішувати лише самотужки, потрібно руйнувати.

 

«За освітою я вчитель, але психологія цікавила мене все життя. Після демобілізації вирішила не зволікати і вступила до Вінницької академії безперервної освіти. Зараз закінчую навчання і паралельно веду приватну практику. Також нещодавно стала провайдером міжнародної програми психологічної підтримки ветеранів СЕТА», – розповідає Подоляночка і додає, що на власному прикладі відчула, як важко після повернення з фронту лишатися зі своїми переживаннями наодинці.

 

Варто зазначити, що до Тетяни Чудновець за консультацією можуть звернутися не лише захисники, члени їх родин та волонтери, але і будь-яка людина, яка відчуває що їй потрібна допомога.

 

«Якщо говорити саме про бійців, то дуже багато моїх клієнтів не можуть «повернутися» з війни. Цей стан, на жаль, може тривати роками. Як наслідок – домашнє насильство, інтимні проблеми, конфлікти, безсоння та депресії. Часто у ситуації неможливо розібратися без комплексної роботи зі всією родиною», – говорить психологиня.

 

Для прикладу Тетяна Чудновець наводить історію свого першого клієнта, якому після складного поранення на Донбасі вдалося відновитися фізично, але не морально.

 

«Чоловік повністю втратив сексуальний потяг до власної дружини, його це непокоїло. Оскільки я сама ветеран, мені побратими довіряють більше, ніж цивільним. Я пройшла їх шлях, тому мені вдалося зрозуміти всі нюанси ситуації і змінити її на краще, – згадує Подоляночка. – Терапія дала результати, зараз у цієї родини все добре. Саме у такі моменти я відчуваю, що знайшла своє покликання. Але важливо, щоб людина сама зрозуміла, що вона потребує допомоги, що це було її усвідомлене рішення».

 

Тетяна Чудновець говорить, що наразі через карантинні обмеження її професійна активність трохи поставлена на паузу. Вона переважно надає консультації онлайн, але за її словами, ніщо не замінить живого спілкування, бо для психолога важливо відчувати емоції клієнта, бачити його реакції. Тож, залишається чекати, коли все це стане можливим.

 

На жаль, ветеранам часто бракує спілкування з побратимами, бо нерідко лише у цьому середовищі вони відчувають себе комфортно. Тому Тетяна мріє створити у рідному Козятині центр для реабілітації воїнів, де головний акцент буде зроблено саме на ментальному здоров’ї наших захисників.

 

Звернутися за консультацією до Тетяни Чудновець

можна за телефоном:

0676626466.

 

Олена Шаріпова, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

Фото до матеріалу взяті з особистої фейсбук-сторінки Тетяни Чудновець

 

Нагадуємо: