В Україні учасники АТО отримали пріоритет при покупці соціального житла

Україні пріоритет на покупку соціального житла отримали сім’ї переселенців і учасників антитерористичної операції (АТО). Таке рішення було прийнято на засіданні уряду 18 грудня. Чиновники затвердили докапіталізацію Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Госмолодежьжілье) на 30 млн. Грн. до 331,4 млн грн.

Рішенням уряду передбачено, що додаткові кошти будуть практично відразу направлені на видачу пільгових позик на покупку квартир молодим сім’ям. Сума, звичайно, невелика, з урахуванням того факту, що одночасно з виділенням коштів Кабмін істотно розширив перелік «пріоритетних» категорій молоді – тих, хто може розраховувати на допомогу держави у вирішенні житлового питання в першу чергу.

Скористатися цією програмою зможуть молоді люди до 35 років. Першочергове право на отримання держкредиту отримали:

  • переселенці з непідконтрольних українській владі територій (НКТ);
  • учасники АТО;
  • волонтери, які забезпечували сили АТО;
  • активісти, які постраждали під час євромайдан.

Згідно зі змінами, пріоритетне право отримують не тільки ті українці, які безпосередньо брали участь у війні за Україну. Але також, і члени сімей людини, якій загинув при проведенні АТО або на Майдані. При цьому діючим військовим даються додаткові знижки.

«Пріоритет в отриманні такого кредиту матимуть учасники АТО і внутрішньо переміщені особи як з Донецької та Луганської областей, так і з Криму. Військовослужбовцям – учасникам бойових дій на весь час несення служби ставка по кредиту буде дорівнює нулю. А перший внесок за цим кредитом складе 10% », – додав Кімнатний.

Незважаючи на те, що сума в 30 млн грн занадто мала, але «молодіжні» чиновники раді й цьому. Тим більше, що гроші статутного фонду весь час знаходяться в обороті – «капітальні» гроші використовують за принципом «револьверного фонду». Тобто кошти, які повертаються як сплата кредиту, без бюрократичної тяганини направляються на подальше кредитування. Але навіть такий підхід ніяк не допомагає вирішити житлову проблему. А невеликі державні подачки не покривають навіть 1% одержуваних Фондом заявок.

«У регіоні зареєстровано понад 6,5 тис. Сімей, що бажають скористатися цією програмою. Всього ж за 27 років діяльності фонду більше 115 тис. Громадян, а це близько 38 тис. Сімей, було забезпечено за нашими програмами. На жаль, показники фінансування, які ми маємо в поточному і наступному бюджетному році, в десятки разів менше реальної потреби », – косментіруют у Фонді.

Однак, бюджет далеко не єдине джерело фінансування пільгової програми кредитування. Наприклад, чиновники залучають кошти місцевих бюджетів, причому досить успішно: в 2018 році звідти залучили додаткових 239 млн грн. У Фонді вважають, що всього в році, що минає забезпечили житлом близько 1 500 осіб, що становить приблизно 500 сімей. Всього ж в роботі фонду знаходиться 8,5 тис. Кредитів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *