В Україні знову вибори

Сьогодні, 05 вересня 2020 року, в Україні офіційно стартував процес виборів депутатів до місцевих органі влади, призначених на 25 жовтня.

Протягом 50 днів відбуватиметься підготовка, проведення голосування та підведення підсумків виборів.

Центральною виборчою комісією заплановані наступні етапи:

– до 06 вересня 2020 року – подання до ЦВК копій рішень керівних органів партій про участь у виборах їх місцевих організацій;

– з 15 по 24 вересня 2020 року відбуватиметься висування кандидатів на посади голів рад населених пунктів, кандидатів в депутати;

– до 02 жовтня 2020 року мають бути оприлюднені відомості про реєстрацію кандидатів;

– з наступного дня після ухвалення рішення про реєстрацію кандидата розпочинається передвиборна агітація;

– до 15 жовтня виборцям мають бути відправлені запрошення;

– день голосування – 25 жовтня, з 08:00 до 20:00;

– оголошення результатів – 03-06 листопада 2020 року.

Цього року вибори відбуватимуться за новим Виборчим кодексом, що враховує нову територіальну основу України.

Під час виборів буде врахований кількісний аспект – залежно від кількості виборців у громаді виборчий процес матиме особливості:

1) у  територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч  –  депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі при цьому може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

2) У територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч і більше – депутатів обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.

В бюлетенях будуть вказані не лише партії, але і список кандидатів від кожної політсили, за яких також можна буде віддати голос.

Ще одна особливість – запровадження гендерних квот: не менше 40% представників однієї статі в списку партії, тобто серед 5 кандидатів має бути щонайменше 2 жінки.