В Україні за минулу добу зафіксовано 501 новий випадок захворювань на COVID-19

Всього на 17 квітня маємо 4662 випадки. І це тільки зафіксовано!

125 пацієнтів померло, 246 – одужали.

Наша проблема полягає в тому, що в Україні ніяк не вдається зафіксувати кількість носіїв хвороби. Оголосивши досить вчасно карантин, вдалося зупинити масове зараження населення. Все було б добре, але в ситуацію втрутилися «заробітчани», серед яких були як хворі, так і інфіковані особи. Та не в усьому винні «заробітчани».

Небажання всім і одночасно вдягти захисні пов’язки та дотримуватись відповідної дистанції під час спілкування, неспроможність влади організувати обсервацію для десятків тисяч «заробітчан», небажання частиною громадян дотримуватися суворого карантину в Україні – все це призвело до зростання кількості хворих у той час, коли показники мали б демонструвати тенденції до зменшення кількості захворювань.

Як кажуть: «Маємо, що маємо!». Та знову «але». Вербна неділя у православних та Великдень у католиків! Великдень і «Проводи» (Радовниця, Радуниця, Гробки, Діди) у православних.

Уряд, голови релігійних конфесій – всі закликають християн цього року відзначати це найбільше християнське свято вдома. Навіть у Російській Федерації розіслано циркулярний лист за підписом патріарха Кіріла про необхідність уникати масових зібрань цього року і молитися вдома.

 

В Україні навпаки – митрополит Онуфрій закликає православних РПЦ на Великдень йти до церкви.

Якщо люди, втративши відчуття самозбереження, посунуть до церков на Великдень, а за тиждень відзначатимуть на кладовищах «Гробки», то далі «чиста математика».

Порушивши на Великдень карантин, ми в Україні через 14 днів отримаємо значне зростання кількості захворювань на COVID-19. А якщо ще сюди додається відзначення «Проводів» – то це ще плюс 14 днів.

У чистому підсумку маємо: пік захворюваності в Україні припаде на середину – останню декаду травня. От тоді ми всі відчуємо на собі у повній мірі те, що бачили-чули про події в Іспанії, Італії,…

Потім настане період стабілізації, який триватиме ще 10-14 днів. І в першій половині червня, можливо, захворювання на COVID-19 поступово піде на спад.

Ніхто не в захваті від такої перспективи. Ніхто не в захваті від карантину. Значна частина населення або втратила роботу, дохід, або на час карантину знаходиться у «неоплачуваних відпустках». Значно зросли ціни у супермаркетах. Ті, хто працює, щогодини, щохвилини наражаються на небезпеку самі і наражають на небезпеку своїх близьких.

Щоб побороти COVID-19, потрібно ВСІМ і ОДНОЧАСНО суворо дотримуватися карантину, носити всім без винятку захисні маски, дотримуватися дистанції в 3-5 метрів і мити/дезинфікувати руки.

Хто інфікувався – захворіє. Хто не інфікувався, можливо, уникне інфікування. Але у нас не буде ситуації, коли всі захворіють одночасно. Навіть країни із набагато досконалішою медичною системою, ніж у нас, при одночасному захворюванні своїх громадян потребують допомоги ззовні.

Якщо ви не впевнені, що всі країни світу одразу кинуться нам на допомогу – бережіть себе самі! Бережіть своїх близьких! І тоді карантин триватиме не з березня по липень, а максимум 30 днів.