В Україні створять єдиний Військовий цвинтар

 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову про внесення змін до деяких законів України, які стосуються створення Національного військового меморіального кладовища. Відповідний закон у подальшому буде поданий на розгляд Верховної Ради України.

 

 Мова йде про закони України “Про поховання та похоронну справу” та “Про місцеве самоврядування в Україні”.

 

 “Національне військове меморіальне кладовище – архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області, призначений для організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною”– заявлено у проекті закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища”.

 

 Цвинтар планують утримувати коштом держбюджету, витрати на поховання на території кладовища також будуть здійснюватися з бюджету. Кабмін навіть буде затверджувати зразки надмогильних споруд та меморіальних табличок, що будуть встановлюватися на території.

 

 Більше того, якщо хтось оскверненить могилу чи надмогильну споруду, то відшкодувати матеріальних збитків буде здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету з наступним відшкодуванням за рахунок винних осіб.

 

Нагадаємо: