В Україні стартував літературний конкурс для ветеранів

Міжнародний фонд “Відродження” й “Видавництво Старого Лева” запустили перший літературний конкурс “4.5.0” для ветеранів і ветеранок. Про це повідомляють на сайті фонду “Відродження”.

Мета організаторів — створити простір, де історії військових можуть бути почуті, а їх голоси — посилені.

Війна породила історії мужності, жертовності та людяності, що потребують висловлення і поширення. Ми хочемо почути та посилити унікальні історії та переживання захисників України, посилити їх голоси та забезпечити підтримку і визнання, — розповіли у фонді.

Роботи приймаються до 20 липня 2024 року. Оголошення переможців відбудеться не пізніше за листопад 2024 року. 

Подати заявку на участь можна, заповнивши форму за посиланням і вказавши основну інформацію про себе та короткий опис поданої роботи. 

Учасники можуть подати свої роботи в наступних категоріях:

  • Оповідання: короткі літературні твори, що розповідають завершену історію. Обмеження за обсягом — до 20 000 знаків.
  • Есе: авторські роздуми на задану тему, що відображають особисту точку зору та аналітичне мислення. Есе можуть включати аналіз подій, персональний досвід, рефлексії на актуальні питання. Обмеження за обсягом — до 10 000 знаків.
  • Нотатки або Щоденникові записи: персональні записи, що відображають щоденний досвід, думки, враження та емоції учасника. Цей жанр надає можливість зафіксувати автентичний досвід, спостереження та реакції на події в реальному часі. Обмеження за обсягом — до 15 000 знаків.
  • Вірші: ліричні твори, що відображають емоції, думки та рефлексії автора. Обмеження за обсягом — до 40 рядків.

Тематика: конкурс зосереджений на темі війни в Україні, відображаючи особистий досвід, переживання, героїзм, мужність, втрати, надію та інші аспекти, пов’язані з військовими діями та їх наслідками.

Вимоги до творів: приймаються твори, написані українською мовою, є оригінальними та не публікувались раніше у друкованих книгах або альманахах. Твори, що публікувалися раніше онлайн, у соцмережах, блогах або спеціалізованих сайтах, можуть бути прийняті до участі. 

Обмеження: кожен учасник може подати не більше одного прозового твору в межах однієї категорії (не більше двох прозових творів загалом) та не більше трьох поетичних творів в межах категорії “Поезія”.